Doğal Taş Bileklikler

Doğal Taş Bileklik

Doğal taş bileklik çeşitlerinin özellikleri genel olarak kullanılan taşla bağlantılı olarak ortaya çıkmaktadır. Doğal taşlardan yapılan bileklikler kişinin çakrasında oluşan tıkanıklıklara iyi gelirken aynı zamanda da kullanan kişilerin ruhsal sorunlarına da şifa olabilmektedir. Kullanıcıya göre farklılık gösteren şifaları olan doğal taş bileklik erkek arasında Kaplan gözü, Akik ve Hematit taşlarından yapılan bileklikler çok fazla tercih edilen doğal taş bileklik türleridir.

Her doğal taşın farklı faydaları bulunur. Kimi doğal taşlar birtakım sağlık sorunlarına özellikle bronşit, astım gibi nefesle alakalı sorunlara iyi gelebiliyorken kimi doğal taşlarsa kişilerde oluşan negatif enerjileri temizler ve bu şekilde oluşan ruhsal gerginliği de alır. Huzur verici özellikleri olan doğal taş bileklik türleri çok fazla tercih edilmektedir.

Doğal taş bileklik türleri arasında taşın özelliğinden kaynaklı çok sayıda yararının olmasının yanı sıra özellikle doğal taş bileklik bayan modelleri de kadınlar açısından oldukça popüler takı seçenekleri arasında yer alır. Doğal taş bileklik türleri yüzyıllardır sevilerek kullanılan ve yüksek enerjileri ile kullanan kişilere olumlu faydalar sağlamaktadır.

Doğal Taş Bileklikler Neden Tercih Edilir?

Doğal taş bileklik genel olarak taşların doğal şekilde işlenmesi ve takı şekline dönüştürülmesi halidir. Doğal taşlar çok eski çağlardan bu yana farklı amaçlarla ve en çok da dekoratif amaçlı kullanılmıştır. Doğal taş bileklikler hemen her doğal taştan yapılmaktadır. Bilindiği üzere her bir taşın da kendine özgü bir formu ve yapısı mevcuttur. Dolayısıyla her doğal taş bileklik faydaları farklıdır.

Ametist, Sitrin, Turkuaz ve daha birçok doğal taş bileklik modelleri genel olarak kişilerin enerjilerini dengede tutabilmek amaçlı kullanılır. Bu nedenle doğal taş bileklik fiyatları araştırılır.

Doğal Taş Bileklik Faydaları

Doğal taşlardan yapılmış olan bilekliklerin farklı faydaları vardır. Doğal taş bileklik faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Doğal taş bileklikler genel olarak kişinin yaşam enerjisini yükseltir ve negatif enerjiyi temizler.
  • Fiziksel, ruhsal sağlık için oldukça faydalıdır.
  • Stres ve gerginliği yatıştırır.

Taşlar, Astroloji dengesine göre seçildiği taktirde kişinin yaşamına olumlu katkıları olur.