Apatit Taşı Takı

Apatit Taşı

Apatit taşının doğal taşlar arasında önemli bir yer vardır. Apatit taşı, kişinin beyin yorgunluğuna neden olacak kafa karışıklığı ve ruhsal karmaşa yaşamasını, aynı zamanda çakra tıkanıklığına ve bu nedenle oluşan toksik duygulardan kişinin arınmasını sağlayan bir doğal taştır. Kişinin iç dünyasında yaşadığı manevi rahatsızlıkların giderilmesini sağlayarak kişinin var olan düşük enerjisini tazeler.

Bu taşın varlığı ile kişi içinde sonsuz bir enerji hissederek bu enerjiyi günlük yaşantısında dışa vurarak başarılı işler yapabilir. Zira kişinin kendisini tam olarak iyi ifade edebilmesi için enerjisinin yüksek olması gerekir. İşte apatit taşı bunu tam olarak gerçekleştirebiliyor.

Apatit Taşı Nerede Bulunur?

Apatit taşının minerali tüm dünya ülkelerinde bulunabilen bir doğal taştır. Paraiba Turmalin taşına benzeyen Apatit taşı bu nedenle tüm dünyada oldukça fazla tercih edilmektedir. Neon mavi renkte olan bu taşın kaynağı Brezilya’dır. Fakat sarı renkte olan farklı bir Apatit taşı da Meksika’da bulunmaktadır. Dünyanın farklı bir ülkesi olan İspanya’da yeşil apatit taşı görülmektedir.

Apatit taşının yeşile çalan tonu ise Kanada’da bulunuyorken mor renkli Apatit taşının kaynağı ise Amerika’dır. Brezilya, Kanada, Meksika apatit taşını bolca üretmektedir. Afrika tarafında ve Kenya’da apatit taşının nadir görülen türüne rastlayabilirsiniz.

Apatit Taşının Kullanım Alanları

Apatit taşı genel manada kullanım alanları bir hayli fazladır. Gerek kronik rahatsızlıklarda gerekse çakraların açılmasında ve şifalanmada bu taşın olumlu etkisinden faydalanılır.

  • Üçüncü göz çakrasıyla uyumlu çalışan Apatit taşı böylelikle kişinin çalışma alanında bulundurması gereken bir taştır. Zira hafızayı güçlendirir.
  • Motivasyon ve hırs taşıdır. Kişi bir proje üzerinde çalışıyorsa eğer bu taşı üzerinde taşımalıdır.
  • Yaratıcılığı geliştirici katkısı vardır.
  • İş Danışmanları ve yatırımcılar açısından geliştirici ve olumlu faydası olan bir taş türüdür. İş bulma konusunda da olumlu fayda sağlar.
  • Kişinin bir toplulukta kendini iyi, özgüvenli şekilde ifade edebilmesini sağlarken grup çalışmalarında kişiyi motive eder.
  • İnce benliği uyandırıcı görevi vardır.
  • Diş tedavisi olmak isteyen kişinin bu alandaki korkularını yenmesinde etkilidir.
  • Bilinçaltı taşıdır ve rüyaların görülmesinde etkilidir.