Mercan Taşı Takı

Enerji, Hırs Ve Canlılık Taşı Olarak Bilinen; Mercan Taşı

Mercan taşı doğal taşlar arasında en fazla takı tasarımında kullanılan bir taş türüdür. Moonga adıyla da bilinen mercan taşı, enerji ve hırsın taşı olarak kabul edilmektedir. Mars gezegenini temsil eden Mercan taşı, ayrıca tüm gezegenlerin savaş tanrısı olduğu belirtilmiştir. Mars gezegeni tarafından yönetilen bu taş Astroloji dalının en bilinen ve popüler taşıdır. Mercan taşı özelliklerinden dolayı kişinin düşmanlarını hezimete uğratmasını sağlar.

Geçmiş dönemlerde savaş tanrısı olarak da bilinen bu taş engelleri aşan özelliğinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Mercan taşının anlamı küçük taş veya çakıl taşı olarak Yunanca da yer almaktadır. Mercan taşı renk olarak pembe, kırmızı, mor, beyaz, siyah ve turuncudur. Fakat en bilinen rengi Kırmızıdır.

Mercan Taşının Faydaları Nelerdir?

Mercan taşı geçmiş dönemlerde özellikle kabus kovucu ve kişiyi korkularından kurtarma gibi olumlu etkileri bulunan bir taş türüdür. Günümüzde de Mercan taşının negatif enerjilerden kişileri koruduğuna ve enerji ve canlılığı kişinin yaşamına çektiğine inanılmaktadır. Kırmızı Mercan taşının tam olarak kişiyi olumsuz olan her enerjiden arındırdığı belirtilmiştir. Mercan taşının beyaz renkli olanı kişinin içsel olarak enerjisini yükseltir. Pembe Mercan taşı ise özellikle kadınlarda doğurganlığı olumlu yönde destekler ve kişinin hamile kalmasını kolaylaştırır.

  • Kemik yapısını güçlendirir.
  • Sivilce ve beraberinde cilt sorunlarının giderilmesinde etkilidir.
  • Sindirim sistemine şifalı ve olumlu etkileri vardır.
  • Zihinsel ve fiziksel olarak kişiye sağlık verir.
  • Depresyon tedavisine olumlu katkıda bulunur.
  • Dolaşım sistemiyle olan sorunların giderilmesini sağlar.
  • Merkezi sinir sistemini şifalandırır.
  • Doku oluşumunu arttırır.
  • Kişinin üzerinde oluşan gerginliği ve öfkeli halleri giderir.

Mercan taşının tüm olumlu faydalarından sürekli olarak yararlanmak istiyorsanız Mercan taşından oluşan bileklik, yüzük ve kolye gibi aksesuarları üzerinizde taşımanız faydalı olacaktır.

Mercan Taşının Arınma İşlemleri Nasıl Olur?

Mercan taşının arınma ve temizleme işlemleri belirli dönemlerde yapılmalıdır. Ancak bu şekilde taşın olumlu enerjisinde artış olur. Hava geçirmeyen bir buzluk içerisinde 2 saat bekleterek Mercan taşının tüm negatif enerjilerden arınmasını sağlayabilirsiniz.