Labradorit Taşı Takı

Labradorit Taşı

Labradorit taşı doğal taşlar arasında mineral bakımından en zengin olan taş türüdür. Florit taşında olduğu gibi herhangi bir kişinin özel hayatını yansıtan bir etkiye, özelliğe sahiptir. Bu taşın ismi ilk çıkarıldığı yer olan Kanada’nın Labrador bölgesinden alınmıştır. Labradorit taşının renkleri genel olarak mavi ve uçuk yeşil tonlarındadır. Mavinin her tonunu bu taşta rahatlıkla görebilirsiniz.

Labradorit taşı mavi renkte olmakla beraber üzerinde parıldayan altın renkleri de barındırır. mavi yeşil ve lavantaya çalan mavi renklere sahip olan bu taşın etkisi oldukça fazladır. Spiritüel anlamda manevi yolculuğa çıkan kişilerin bu yolculuk sırasında edindiği her seviyeyle uyumlanacak bir taştır.

Labradorit Taşının Faydaları

Sağlık ve şifalanma yönü açısından bu taşın faydaları oldukça fazladır.

  • Boğaz çakrasını çalıştıran bir taştır.
  • Kişinin aurasını temizleyebilen ve kişiyi kötü enerjilerden koruyabilen bir taş türüdür.
  • Stresi, ruhsal problemleri giderir.
  • Kişinin endişelerini yok eder.
  • Vücutta var olan enerjileri dengelemede faydalıdır.
  • Taç çakra ile uyumludur.
  • Ciğerlerin açılmasını sağlar.

Mistik enerjilerle kaplı olduğuna inanılan Labradorit taşı, kişinin sağlıklı ve zinde kalmasını sağlar. Dolayısıyla bu taşın üstün şifalarından faydalanabilmek için Labradorit taşını çantanızda yada odanızda bulundurabilirsiniz.

Labradorit Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Labradorit taşının şifalı geldiği kişiler Şubat ve Mart aylarında doğan kişilerdir. Dolayısıyla Balık burcuyla doğrudan bağlantılıdır. Ayrıca aslan ve terazi burcu kişileri de bu taşın şifasından yararlanabilir.

Labradorit Taşının Servet İle Olan Bağlantısı

Labradorit taşı şansı ve parayı çekebilen bir doğal taş türüdür. Bu taş genellikle iyi şansı çeken bir taş olarak bilinir. Kişi hayatında olan birtakım sıkıntılardan, engellerden yada şansızlıklardan kurtulmak istiyorsa Labradorit taşını çantasında sürekli taşımalıdır. Bu taş başarı, para, bolluk ve bereketi kişinin yaşamına çekme etkisinde çalışır. Talihsizlikleri iyi şansa çevirir.

Labradorit Taşının Temizliği Nasıl Olur?

Bu taşın olumlu etkisinin arttırılması için belirli aralıklarla taşın temizliğinin itinayla yapılması gereklidir. Taş ne kadar berrak ve temiz kalırsa etkisi o kadar artar. Suyun altında sabun ile yıkayıp kurulayarak arındırma işlemi yapılabilir.