Granat Taşı Takı

Tutkunun, Sadakatin Taşı olan; Granat Taşı

Tutkunun ve gerçek dostluğun simgesi olarak kabul edilen Granat taşının ayrıca merhamet taşı ve hayal kuran taş gibi isimleri de bulunmaktadır. Granat taşı hiç kuşkusuz ki kişilerin günlük yaşamlarında oluşabilen stres ve gerginliğin giderilmesinde büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda Granat taşı süs eşyası, takı tasarımlarında ve tesbih yapımında kullanılmaktadır. Renginden, görünümünden ve şifalı etkilerinden dolayı bu taşı üzerinde aksesuar olarak taşımak isteyenlerin tercih ettiği bir doğal taş türüdür.

Granat taşının tam olarak özelliklerini incelediğimizde rahatlıkla bu taşın mineral gurubu içinde olmadığını söyleyebiliriz. Granat taşı erkek ve dişi olmak üzere farklı türlere sahiptir. Dişi olan Granat taşı açık kırmızı rengine sahiptir. Erkek olan Granat taşı ise koyu kırmızı renklerdedir. Granat taşının kırmızı, mor, lila ve turuncu renkleri bulunur. Bu taşın şekli ise oval yapıdadır.

Granat Taşının Faydaları Nelerdir?

Granat taşının kullanan kişilere sağlamış olduğu olumlu enerjiler ve faydalar bilim adamları tarafından kanıtlanmış durumdadır. Bu taşın şifalı, olumlu enerjileri kişiler üzerinde oldukça etkilidir. Granat taşının sağlamış olduğu tüm faydalar şöyledir:

  • Hafızayı güçlendirerek unutkanlığı önler.
  • Kişinin beden yapısının daha güçlü hale gelmesini sağlar ve kan dolaşım sistemini destekler.
  • Kişinin hayal kurmasında etkili olan bir taş türüdür.
  • Algının açılmasını sağlayarak anlatılan her şeyin rahatlıkla anlaşılır hale getirir.
  • Granat taşı üzerinde taşınıldığında kişinin sevgi ve şefkat duygusunu arttırır.
  • Bulaşıcı olan hastalıklara karşı şifalanma sağlar.
  • Granat taşı uyku saatinde kullanıldığında kişinin kabus görmesini engeller.
  • Kas ve bel ağrılarının giderilmesinde etkilidir.
  • Doğurganlığın arttırılmasını sağlar. Hamile kalmayı kolaylaştırmaktadır.

Granat taşının en önemli faydalarından biri de kalp çakrasını çalıştırmasıdır. Dolayısıyla kalbin yumuşamasını, şefkatle dolmasını sağlar.

Granat Taşının Bakımı Ve Temizliği Nasıl Olur?

Granat taşının 6,5 ile 7 derecesinde olan sertliği vardır. Bundan dolayı su ve sabunla temizlenmesinde herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Ilık su ve sabunla temizliği yapılabilen Granat taşı bu şekilde yeniden aktifleştirilebilir. Ayrıca Granat taşının çizilmemesi için iyi şekilde muhafaza edilmelidir.