Selenit Taşı Takı

Selenit Taşı

Selenit taşı bir ortamda olan negatif enerjinin temizlenmesi ve yeniden pozitif titreşimlerin oluşmasını sağlayan bir doğal taş türüdür. Bir nevi iyi enerji yüklemesi yapan bir taştır. Kişide veya ortamda oluşan enerji tıkanıklığını gidererek kişinin enerjisinin bir sıvı gibi yaşamına akmasını sağlar. Yüksek bir enerji akışı sağlayarak kişinin ruh dengesini yükseltir. Selenit taşına sahip olarak evinizde, ofisinizde veya dilediğiniz ortamın kötü ve düşük enerjisini arındırabilirsiniz.

Farklı bir doğal taşın enerjisinin düşük ve etkisinin azaldığını düşünüyorsanız eğer doğal taşınızı doğal bir arındırıcı olan Selenit taşıyla şarj edebilir ve taşın enerjisini yükseltebilirsiniz. Selenit taşı bulunulan her ortamın veya her insanın enerjisini iyi yönde değiştirerek kişiyi negatif enerjili ortamlardan uzaklaştırır.

Selenit Taşının Metafiziksel Özellikleri Nelerdir?

Selenit taşı daha çok metafizik alanında şifalandırma sağladığı için bu alanda popüler olan bir doğal taştır. Selenit taşının en belirgin şifası kişinin yaşamında hayatını kurma aşamasında ne kadar blokaj, çakra tıkanıklığı gibi hangi alanlarda tıkanıklığı var ise o alanlarda oluşan enerji tıkanıklığını giderir. Ve kişinin çakralarının temiz enerjiyle dolmasını sağlar. Selenit taşı, Taç çakrasıyla iyi bir etkileşime girer.

Selenit taşı kişinin aurasını temizler ve birtakım ritüellerde karşı tarafın bilinçaltına girmek ve psişik yetenekleri ve diğer varlıkların uyandırılmasında etkili olduğu rivayet edilir.

Selenit Taşının Fiziksel Olarak Sağladığı Faydalar

Selentit taşını sürekli yanında veya evinde bulundurmaya öze gösteren kişiler belirli bir zaman sonra taşın olumlu etkilerinin hayatlarında oluştuğunu gözlemleyebilirler. Bu taşın fiziksel manada şifa özellikleri şöyledir:

  • Kas, omurga ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına karşı şifa sağlar.
  • Hücre yapısında oluşan hasarları onarır.
  • Cilt ve saç problemlerinin oluşmasını önleyerek bu noktalarda nemli bir enerji oluşmasını sağlar.
  • Tiroıd hastalıklarının tedavisinde bu taşın şifasından yararlanılır.

Selenit Taşı Nasıl Kullanılabilir?

Selenit taşının şifasından tam manasında yararlanabilmek için bu taştan oluşan bir kolye ve bileklik kullanmanız sağlıklı olacaktır. Zira etrafınızda olan kötü, nazar etkilerini ancak bu şekilde bertaraf edebilirsiniz. Aynı zamanda bu taşı yaşam alanınızda bulundurabilirsiniz.