Gül Kuvars Taşı Takı

Gül Kuvars Taşı

Gül kuvars taşı gül renginden uçuk pembe tonlarına kadar değişen renklerinden dolayı Gül Kuvars olarak adlandırılmıştır. Bu taş saydam ve cam gibi parlaktır. Kuvars taşının görünümünü incelediğimizde gül ve pembe tonlarında olan renginin yanı sıra beyaz çizgileri olduğunu söyleyebiliriz. Gül kuvars taşı Kuvars taşının çok nadir bulunan bir türüdür.

Terazi, boğa, yengeç, oğlak ve Koç burçlarının üzerinde olumlu etkileri olan Gül Kuvars taşı bu burçlar üzerinde oluşan nazar etkilerinde olumlu fayda sağlar. Bu burçlar üzerinde diğer burçlara kıyasla daha olumlu etki göstermesi taşın renginden ve aynı zamanda Gül Kuvars taşının özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Gül Kuvars Taşının Özellikleri Nelerdir?

Gül Kuvars taşının bilinen tüm özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

  • Bu taşın şekli genellikle altıgen prizmalar şeklinde olup kristal yapıdadır. Taşın altıgen şeklinde olmayan düz şekilleri de bulunur. Ayrıca Kuvars taşının içinde donmuş olan su damlaları vardır. Bu su damlaları taş kırıldığı taktirde yeniden suya dönüşebilir.
  • Biblo, takı ve süs eşyası yapımında Kuvars taşından faydalanılır.
  • Aşk ve sevgiyi çeken bir taş türü olduğundan genellikle ikili ilişkilerde karşı tarafa duygularını iletme hususunda kullanılır.
  • Gül Kuvars taşı içerik olarak magnezyum, demir, sodyum, alüminyum ve titan içerir.
  • Bu taşın enerjisi yüksek olduğundan dolayı geçmiş dönemlerde yağmur duası yapılırken mutlaka Kuvars taşından faydalanılırdı.
  • Diş macunlarında, deterjanlarda, saat yapımında Kuvars taşından faydalanılır.
  • Gül Kuvars taşının yarı saydam, saydam ve opak türleri mevcuttur.

Gül Kuvars Taşını Nasıl Temizlenir?

Gül Kuvars taşının tam olarak arındırılması için taşı 24 saat süreyle saksı toprağına yada bahçe toprağına gömülü şekilde kalması arınması için yeterli olacaktır. Sonrasında taşın topraktan arınması için suyun altına tutularak temizlenmesi gerekir. Temizlenen Kuvars taşının enerjisi daha da artarak faydası fazla olacaktır. Kuvars taşını diğer bir temizleme yöntemi ise taşın güneşte bekletilmesidir. Bu şekilde Kuvars taşının arındırılma işlemi yapıldıktan sonra yıkanması, kurutulması sağlanarak yeniden kullanılabilir. Her arındırma işlemi sonrasında taşın enerjisinde ve akabinde sağladığı fayda da artış gözlemlenir.