Jasper Taşı Takı

Jasper Taşı

Jasper taşının ismi Latince kökenlidir. “iaspidem” kelimesinden türemiştir. Türkçe karşılığı ise benekli taştır. Kalsedon taş grubunun bir üyesi olan Jasper taşı, renk olarak kahve ve kahvenin tonlarında kırmızı olmaktadır. Ayrıca bu taşın mavi, beyaz, turuncu, mor ve pembe renkleri de mevcuttur. Jasper taşı kullanıldığı taktirde insan sağlığına ve vücuduna olumlu etkileri bir hayli fazladır. Bu taş kişilerin özellikle karaciğer ve dalak gibi organlarda yaşanan olumsuz durumların ortadan kalkmasını sağlar.

Vücudu onarıcı etkiye sahiptir. Sindirim sistemine fayda sağlayarak mide ağrılarının hafiflemesine ve zamanla midede iyileşmelerin olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda vücudun toksinlerden arınmasına fayda sağlar. Unutulmamalıdır ki Jasper taşı geçmiş dönemlerden günümüze kadar kullanılan bir doğal taş olmakla beraber olumlu faydasının olduğu rivayet edilmektedir.

Jasper Taşı Neden Çatlıyor?

jasper taşı genel manada kullanan kişiye sakinlik verir. Koruyucu özelliği olan bir taş türüdür. Eğer ki doğal olan Jasper taşı çatlıyorsa bunun nedeni bu taşı kullanan kişinin üzerinden oluşan negatif enerjinin fazla oluşudur. Dolayısıyla belirli aralıklarla taşın arındırılması gerekmektedir.

Ayrıca Jasper taşı birtakım darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olduğundan dolayı kolaylıkla kırılmayacaktır. Elbette sertçe bir yere bu kristali çarptığınızda kırılma olabilir burada bir nazar, negatif enerjiden söz edilmesi mümkün değildir. Taş kendiliğinden çatladığında yada kırılma olduğunda kişi kendisinde negatif enerji olduğunun farkına varabilir.

Jasper Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Jasper taşı, Aslan, Başak, su grubu olan Akrep burcunun taşıdır. Bu burçtaki kişilere fayda sağlar.

Jasper Taşı Nasıl Temizlenebilir?

Jasper taşının stresi ve gerginliği aldığı bilinmektedir. Bu taşın özelikle kişide birtakım nedenlerden dolayı oluşan stresi azalttığı adeta yok edici etkiye sahip olduğunu anlayabiliriz. Jasper taşı bu özelliğinden dolayı sık olarak arındırma işlemine tabi tutulmalıdır. Jasper taşının arındırılması şu şekilde olabilir.

  • Bu taşın iyi şekilde arındırılması için dolunay ışığında bekletilmesi gerekir. Dolunay ışığından yararlanmadan önce ilk olarak taşı, suyla yıkayarak temizlemek dolunay ışığından alınacak olan etkiyi arttırır.
  • Adaçayı ile taşınızı tütsüleyerek yeniden aktif olmasını sağlayabilirsiniz.