Jasper Taşı Tesbih

Jasper Taşı Tesbih

Jasper taşı bilindiği üzere Akik taşının farklı bir türüdür. Lakin Jasper taşı her ne kadar Akik taşına yakın bir doğal taş türü olsa da görünüm itibariyle birbirinden farklıdır. Akik taşında genel olarak damarlı bir görünüm bulunsa da Jasper taşının görünümünde renkli bölgeler yer alır. Jasper taşından oluşturulmuş tesbih modelleri genellikle tesbih seven kişiler tarafından ilgi görmektedir.

Jasper taşı tespih modelleri arasında renkleri cazip gelir. Doğal bir taş olan Jasper taşı, Yeşil, Mavi, Turuncu ve Kırmızı gibi renkleriyle tesbih tasarımında tercih edilir. Jasper taşından yapılmış olan bir tesbih arıyorsanız veyahut bu taştan yapılmış bir tesbih hediye etmek istiyorsanız mutlaka doğal taş satışı yapan firmaları araştırmalısınız. Zira Jasper taşının, elma şeklini andıran türleri bulunur. Bu nedenle farklı ve estetik bir görünümü olan Jasper taşı tesbih modelleri hediye açısından iyi bir seçenek olabilir.

Jasper Taşı Tesbih Kullanmanın Faydaları Neler Olabilir?

Jasper taşı tesbih modelleri kullanmak kişilerin şu faydalardan yararlanmasını sağlar.

  • Jasper taşı tesbih uzun süreli bir şifa sağlamakla birlikte sadece etkisini yavaş gösterebilen bir taş türüdür. Dolayısıyla Jasper taşı tesbihleri uzun süreli kullanmakta fayda vardır.
  • Bu taş insan bedenini zararlı olan mikroorganizmalardan korur ve toksinlerden arındırır.
  • Jasper taşı tesbih tam manasıyla toprak enerjisini çeken bir taştır. Bundan dolayı da toprağın enerjisini kişiye geri verir. Kişi bu taştan oluşturulmuş tesbihleri kullanarak kendisini dinç ve enerjik hissedebilir.
  • Yılan ve örümcek gibi hayvanların oluşturduğu zehirlere karşı fayda sağlamaktadır.
  • Karaciğeri temizler ve sağlıklı olmasına fayda sağlar.
  • Mide ve bağırsak rahatsızlıklarına karşı şifalıdır.
  • İnsan bedeninde var olan negatif enerjileri temizleyerek pozitif enerjiye dönüştürür.
  • Güç ve cesaret isteyen kişilerin taşıdır.
  • Jasper taşından yapılmış olan tesbihleri kullanmak kişinin kendisini mutlu hissetmesini sağlar.

Tüm bu faydalarından tam olarak yararlanabilmek için Jasper taşının doğal olmasına özen göstermelisiniz.

Jasper Taşı Tesbih Fiyatları

Jasper tesbih fiyatları elbette ki taşın kalitesi, özellikleri ve tesbih yapımında kullanılan doğal Jasper taş miktarına göre değişebilmektedir.