Yıldız Taşı Takı

Yıldız Taşı

Yıldız taşı insanlar tarafından üretilmiş olan bir taş türüdür. İnsan yapımı bir taştır. İngilizce söylenişi Goldstone olan yıldız taşının İngilizcesi ise Altın taşı olarak ifade ediliyor. Fakat insan yapımım bir taş dahi olsa doğal taş materyalleri ile birlikte üretilmektedir. Bu taş ismini adeta görünümünde yer alan parıltılardan almıştır.

Yıldız taşı aynı zamanda Altın yıldız ve Rahip Taşı olarak ta bilinen bir taş türüdür. Yıldız taşının birtakım özelliklerine bakacak olursak eğer bu taşın renkleri çeşitlidir. Mor, Kırmızı, kahverengi, Yeşil ve Mavi renkleri bulunan Yıldız taşı, parlak bir görünüme sahiptir. Bu taş İtalya’da, Çin ve Hindistan gibi ülkelerde üretilmektedir.

Yıldız Taşının Vücuda Yararları Nelerdir?

Yıldız taşının her alanda sağladığı olumlu faydaları bulunur. Yıldız taşının kişilerin vücuduna yapacağı faydalar şu şekildedir:

  • Kan dolaşımını hızlandırır.
  • Detoks taşıdır. Kişinin vücudunu ve ruhunu derinlemesine detoks etkisi yaratır.
  • İltihap ve enfeksiyonlara karşı fayda sağlar.
  • İçeriğinde bakır barındırdığından dolayı kişinin vücudunda olan hasarları onarır, iyileşmeyi hızlandırır.

Yıldız taşının tam anlamıyla faydasını görebilmek için bu taşı üzerinizde bulundurmalısınız. Veyahut yaşam alanınızda bulundurarak olumlu faydalarını görebilirsiniz.

Yıldız Taşı Nasıl Temizlenebilir?

Yıldız taşı bilindiği üzere insan tarafından yapılan bir taş türüdür. Lakin ne olursa olsun taşın içerisinde yer alan mineraller negatif enerjilerle yüklü olabilir. Bundan dolayı Yıldız taşı belirli zamanlarda periyodik olarak bakımı ve temizliği yapılması gereklidir. Ancak o şekilde yıldız taşının tam olarak yararlarını görebilirsiniz. Yıldız taşının arındırma işlemleri son derece basittir. Şu şekilde arındırılabilir:

  • Yıldız taşınızı ışık bir suyun altında az miktarda sıvı bir deterjanla temizleyebilir ve yıkayabilirsiniz.
  • Yıldız taşınızı ılık su dolu bir kapta bir süre bekleterek arındırılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kristal Yıldız taşınızı pamuklu bez ile yada yumuşak bir fırçayla yavaş hareketlerle ovalamadan temizleyebilirsiniz. Bu şekilde bakımını da yapmış olursunuz.

Yıldız taşının kısa süreli suyun altında tutularak yıkanmasında da bir sakınca bulunmamaktadır. Yıldız taşı sertlik oranı bakımından bu şekilde suyla yıkanarak da arındırma işlemine uygun bir taştır.