Sodalit Taşı Takı

Sodalit Taşı

Sodalit taşı denildiğinde rahatlıkla kişinin kendisini ifade etmekte zorlandığı durumlarda şifalanmasını sağlayan değerli bir taş olduğunu anlayabiliyoruz. Sodalit taşı, Üçüncü Göz ve boğaz çakrasıyla uyumlu çalışan güçlü bir taştır. Bu çakralarda oluşan enerji tıkanıklığının önünü açmada oldukça etkilidir. Bu çakralarda oluşan kötü enerjileri arındırarak daha yüksek frekansa geçilmesini sağlar.

Sodalit taşının var olan sakinleştirici özelliği taşın derin gök mavisi renginden kaynaklanır. Kişi bu taşın etkisiyle kendisini daha sakin ve dingin hissedebilir. Düşük enerjinin yükseltilmesi, kişinin sezgilerinin kuvvetlendirilmesi için sodalit taşından yararlanılır. Bu taşı kullanan kişi girdiği her ortamda rahatlıkla kendini ifade edebilir.

Sodalit Taşının Özellikleri

Sodalit taşı özellikleri arasında en önemli özelliği Boğaz çakrasını çalıştırabilmesidir. Aynı zamanda bu taşın rengi parlak mavi tonlarında ve mavi ile mor arasında bir renktir. 5,5 ile 6 oranında bir sertliğe sahip olan Sodalit taşı, yay burcunun taşıdır. Hava ve su elementi ile uyumlu çalışan bir taş türüdür. Sodalit taşı tam anlamıyla kişinin aklına ve mantığını şifalandırır. Duygusal ilişkilerde bir denge olmasını sağlar.

Panik atak rahatsızlığında güçlü etkisi olan Sodalit taşı, aynı zamanda kişinin kendine olan güveninin ve saygısının artmasını sağlıyor. Sodalit taşı kalp çakrası ve üçüncü göz çakrasıyla uyumlu şekilde çalışır.

Sodalit Taşı Nasıl Kullanılır?

Sodalit taşını eğer günlük hayatınıza etki etmesi için kullanıyorsanız eğer bu taştan oluşan bir kolye takabilirsiniz. Böylelikle günlük yaşam içinde duygularınızı ve kendinizi tam olarak doğru ifade edebilir, bu vesileyle hayatın her alanında başarılı olabilirsiniz. Ayrıca Sodalit taşını yastığınızın altına koyarak yaşamış olduğunuz uykusuzluk problemini giderebilirsiniz.

Sodalit taşının kullanımı yüzük, kolye veya bileklik şeklinde olabilir. Bu şekilde bir kullanımla taşı sürekli olarak yanınızda bulundurabiliyorsunuz. Sodalit taşının mavi tonu herkesin teniyle uyum sağlayacak bir mavi tonudur. Bu taş kişinin teniyle doğrudan temas halinde olmalıdır. Ancak bu şekilde taşın tüm şifasından yararlanılır.

Sodalit Taşını Kimler Kullanabilir?

Sodalit taşı yay burcu kişilerin içlerinde kopan fırtınaların sakinleştirilmesinde kullanılan şifalı bir taştır.