Sugulit Taşı Takı

Sugulit Taşı

Sugulit taşı, 1944 yılında Ken İchi Sugi adlı Japon bir jeolog tarafından etkisi keşfedilmiş olan bir doğal taş türüdür. Dolayısıyla taşın ismi de bu şekilde belirlemiştir. Sugulit taşının içeriğinde manganez bulunur. Bundan dolayı bu taşın rengi canlı ve parlaktır. Taş doğası gereği ametist taşının mor rengiyle karıştırılabilir. Sugulit taşının açık Lila ve sarı, kırmızı ve eflatun renkleri de bulunmaktadır.

Sugulit taşı kullanan kişilerde ruhsal anlamda bir derinlik ve gelişme görülür. Manevi aşkı ve şansı kişinin yaşamına çeken bir değerli taş türüdür. Çakralarda oluşan tıkanıklığın giderilmesinde ve kişinin aurasının temizlenmesinde önemli olan bu taşı yaşam alanlarınıza dahil etmenizde fayda vardır.

Sugulit Taşının Faydaları Nelerdir?

Sugulit taşının çok sayıda insan sağlığına olumlu faydasının olmasının yanı sıra kişilerin yaşamlarına manevi derinliği ve aydınlanmanın olmasını sağlar. Sugulit taşının yararları şöyledir:

  • Migren ve baş ağrılarının giderilmesinde etkilidir.
  • Sindirim rahatsızlıklarının giderilmesinde etkili olan Sugulit taşı, iyileşmeyi hızlandırır.
  • Astım, Epilepsi ve akciğer hastalıklarının iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Alkol bağımlılığı gibi durumlarda kişinin daha kontrollü olmasını sağlar.
  • Anemi rahatsızlığının giderilmesinde etkilidir.
  • Kişinin ruhsal sıkıntısını gidererek iç huzurunun sağlanmasında etkilidir.
  • Kişinin konsantrasyonunun oluşmasını sağlar.

Bu anlamda faydaları olan Sugulit taşı, düzenli olarak yaşam alanlarında bulundurulmalıdır.

Sugulit Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?

Sugulit taşının şifacı etkisinden tam olarak faydalanabilmek için bu taşı belirli zamanlarda arındırma işlemine tabi tutmak gereklidir. Sugulit taşının arındırma işlemleri:

  • Sugulit taşının sertliği yoğun olduğundan dolayı akan suyun altında rahatlıkla arındırma işlemini yapabilirsiniz. Akan suyun altında 10 dakika kadar taşı yıkamanız taşın negatif yüklerinden arınması için yeterli olacaktır.
  • Sugulit taşının diğer bir temizlenme yöntemi deniz suyunda yada tuzlu suda taşı 10 dakika kadar bekletmek yeniden aktif edilmesi için yeterlidir.

Sugulit taşı gibi şifalı olan tüm taşların arındırma işlemleri ayda iki defa yapılması taşın yeniden şifalanması için yeterli gelecektir. Doğal taşların tümünün belirli dönemlerde arındırılması oldukça önemlidir. Zira bu şekilde taşın tüm şifası kullanan kişinin yaşamına etki edecektir.