Obsidyen Taşı Takı

Obsidyen Taşı

Obsidyen taşı, erimiş halde olan kayanın soğuması halinde meydana gelen birtakım atomların kristal yapıya yerleşmemeleri sonucunda oluşmuş olan bir magmatik kaya parçasıdır. Bu şekilde oluşan obsidyen taşı sayesinde taşı kullanan kişi kötü enerjilerden arınır ve sezgileri kuvvetlenir. Obsidyen taşının çok farklı özelliklerde olan türleri bulunur. Yeşil, Kahve tonlarında ve mor rengi bulunan obsidyen taşının aynı zamanda spiritüel konularda da kişinin derinlik kazanmasını sağlayan bir etkisi vardır.

Bu taşı düzenli olarak odasında yada üzerinde taşıyan kişi gerçekleri daha iyi anlar, bilir ve bunda elbette sezgilerinin gücü vardır. Olumsuzlukların önüne geçen bu taş adeta koruma kalkanı niteliğinde kullanılabilir. Kişinin merhamet duygusunun gelişmesine katkıda bulunur.

Obsidyen Taşının Özellikleri

Bu taş dengeleyici özelliğe sahip bir doğal taş türüdür. Dolayısıyla kendimizde bulunan tüm dağınık ve düşük enerjilerin doğru noktada toplanıp bizim yararımıza olacak şekilde dengelenmesini sağlar.

  • Elementi: Ateş ve Topraktır.
  • Çakra: Temel Çakra
  • Titreşim: 1 numara
  • Burcu: Yay ve Akrep kişileri
  • Özellikleri: Arınma, yenilenme enerjisi ve pratiklik, psişik yeteneklerin farkına varılması
  • Rengi: Kahverengi, simli ve siyah

Obsidyen taşı, manevi ruhsal dengeleyici bir taş olmasının yanı sıra aynı zamanda fiziksel sorunlarında önlenmesinde yada hafifletilmesinde şifa sağlıyor. Vücudu toksinlerden arındıran bu taş ile eklem ağrılarınızda hafifleme hissedebilirsiniz. Obsidyen taşının tam olarak şifasından yararlanabilmek için mutlaka bileklik yada kolye şeklinde tasarlanmış bu taşı üzerinizde taşımalısınız. Böylelikle kendinizde oluşan olumlu değişim ve dönüşümüm faydalarını hissedebilirsiniz.

Obsidyen Taşı Nasıl Temizlenir?

Obsidyen taşının şifasından tam olarak etkili şekilde yararlanabilmek için belirli zamanlarda taşı arındırılması veya temizlenme işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Zira bu şekilde obsidyen taşından alınacak şifa daha fazla ve kısa zamanda hissedilecektir. Taşın temizliğinin suyun altında tutularak yapılması taşın enerjisinin artmasında etkilidir. Taşın iyi şekilde şarj edilebilmesi için etkili bir yöntem se adaçayının içinde bir süre bırakılmasıdır.

Fakat unutulmamalıdır ki taşlar sadece Alternatif Tıpta kullanılmaktadır. Herhangi bir rahatsızlık karşısında tıbbi tedavinin yanında ek olarak taşların gücünden ve şifasından yararlanılabilir.