Obsidyen Taşı Kolye

Obsidyen Taşı Kolye

Obsidyen taşı kolyelerin birçok renk seçeneği bulunmaktadır. Siyah, kahverengi, yeşil ve mavimsi tonlarda olanları en popüler olanları arasındadır. Obsidyen taşını eski medeniyetler çok farklı alanlarda kullanmışlardır kimisi ayna olarak kullanmış, kimisi ise okların ucu için kullanmış ve okların çok sivri olurmuş. Günümüzde cerrah bıçakları neşterleri de obsidyen taşından yapılır.

Obsidyen doğal taş kolye temizliği suyun altında 5­-10 dk kadar yıkarsanız yeterli olacaktır. Ayrıca obsidyen taşı kök çakrayla uyumlu olup, bütün olumsuz düşünceleri ve duyguları temizlemesiyle bilinen obsidyen taşı, akrep burcu taşı olduğu bilinir.

Obsidyen taşı özellikleri arasında en önemlisi koruyucu bir taştır ve negatif enerjiyi emer, yüksek pozitif enerji veren bir taştır. Auranda biriken negatif enerjiyi temizler, psişik durumlarda, kötü enerjiden düzenli bir şekilde kullanıldığında tüm bu olumsuz durumlardan kurtulmak mümkündür. Bilinç altınızda korkularınız zayıflıklarınız varsa kurtulmanızda yardımcı olacaktır.

Obsidyen Taşı Kolye Faydaları

Obsidyen taşı kolyelerin faydaları oldukça çeşitlidir. Bu doğal taşın takılması, kişinin enerji seviyesini yükselterek pozitif enerji vermesine yardımcı olur. Aynı zamanda, obsidyen taşı kolyeler negatif enerjileri absorbe ederek etrafı temizler ve kişinin stres seviyesini azaltır. Zihinsel netliği arttırarak kişinin düşüncelerine odaklanmasına ve özgüvenini arttırmasına yardımcı olur. Obsidyen doğal taş kolyeler ayrıca, sabır, dayanıklılık ve cesaret gibi karakter özelliklerini de destekler.

Obsidyen Taşının Kullanım Alanları

Obsidyen taşı kolyeler, birçok alanda kullanılır. Bunların başında meditasyon, yoga, reiki gibi uygulamalar gelir. Obsidyen taşı, pozitif enerji yükü taşıdığı için bu tür uygulamalarda kullanımı oldukça yaygındır. Ayrıca günlük hayatta takı olarak kullanarak da pozitif enerji akışını sağlar. Mücevherat tasarımında da sıklıkla kullanılan obsidyen taşı, taş koleksiyonculuğu yapmayı sevenler için de oldukça popülerdir. Bazı kültürlerde ise obsidyen doğal taş kolyeler ritüel uygulamalarında kullanılır.

Obsidyen Taşı Kolye Fiyatları

Obsidyen taşı kolye fiyatları, taşın işçiliğine, boyutuna ve kullanılan metalin kalitesine bağlı olarak değişir. Ayrıca, obsidyen taşı kolye fiyatları farklılık gösterse de genellikle uygun bir şekilde satın alınabilir ve çeşitli kullanım alanları için sitemiz ideal bir seçenektir.