Aventurin Taşı Takı

Şansın ve Pozitif Enerjinin Taşı; Aventurin

Aventurin taşı, şans eseri bir şekilde keşfedildiğinden bu yana şansın ve pozitif enerjinin taşı olarak bilinmektedir. Doğal taş olan bu kristal doğada yeşil, mavi ve turuncu renklerinde bulunmaktadır. Şans taşı veya bir diğer ismiyle Yıldız taşı olarak da bilinmektedir. Aventurin taşı kişinin yaşamına şansı ve pozitif enerjiyi çeken bir taştır. Dolayısıyla yaşamına başarıyı ve şansı çekmek isteyen kişilerin daha çok tercih ettiği bu taşı kişi dilerse kalbine yakın olması nedeniyle kolye olarak ta üzerinde taşıyabilir.

Kalp çevresinde taşındığı zaman Aventurin taşı, kişiyi negatif enerjilerden arınmasını sağlar. Ayrıca bu taş, kişinin depresyon, kaygı ve endişe gibi durumları yaşamamasını sağlamaktadır. Aventurin taşı görünümü itibariyle de kullanan kişileri cezbeder. Zira güneş gibi parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir.

Aventurin Taşının İnsan Bedenine Yararları Nelerdir?

Aventurin taşı tüm çakralarla uyumlu çalışabildiği gibi kalp çakrasıyla daha da uyumlu olabilen bir doğal taştır. Kalp çakrasında oluşan tıkanıklıkları giderir. Dolayısıyla kişide oluşabilecek kalp rahatsızlıklarını önler ve bir nevi koruma kalkanı oluşturur. Ayrıca:

  • Kişide oluşabilecek olan negatif enerjilerin önünü keser ve böylelikle öfke, gerginlik ve depresif hallerden kişiyi uzak tutar.
  • Doğurganlığı arttırıcı bir yönü olan Aventurin taşı hamile kalmayı kolaylaştırır.
  • Göz rahatsızlıklarında şifalı etkisi bulunur.
  • Merkezi sinir sistemini olumlu etkiler.

Tüm bu faydalarından yararlanabilmek için Aventurin taşının düzenli aralıklarla bakımının ve arındırma işleminin yapılması taştan alınacak olan olumlu etkileri daha da arttıracaktır.

Aventurin Taşının Kullanımı

Aventurin taşı tam olarak pozitif enerji taşıdır. Dolayısıyla bulunulan her ortamda oluşabilen negatif enerjilerin zararlarından korunmak için bu taştan yapılmış kolye veya bileklik gibi aksesuarları kullanmamız sağlıklı olur. Eğer yaşam alanlarında olabilen negatif enerjilerin dağılmasını istiyorsak bu defa da bu pandül şeklinde olan Aventurin taşını yatak odalarında veya banyolarda bulundurabilirsiniz.

Aventurin Taşı Neden Çatlar?

Aventurin taşı genel olarak negatif enerjileri emen bir taştır. Gerekli arındırma işlemleri yapılmadığında taş negatif yüklü olacağı için çatlar. Sizi koruduğu anlamına gelir.