Kırmızı Kuvars Taşı Takı

Şifalı Gücüyle En Popüler Kuvars Türü; Kırmızı Kuvars Taşı

Kırmızı Kristal Kuvars taşı dünya genelinde de en fazla tercih edilen ve bilinen bir doğal taş türüdür. Bu taş oldukça güçlü ve etkili yönüyle diğer doğal taşlar arasından ayrılmaktadır. Kristal Kuvars taşının birden fazla türü olmakla beraber Kırmızı Kuvars türü şifalı etkisinin yanı sıra aksesuar yapımında da oldukça fazla talep görmektedir.

Bu taş türü genel olarak her ortamda, sıcaklıkta ve koşullarda oluşabilmesi nedeniyle kolaylıkla bulunabiliyor olsa da kullanan kişileri her anlamda güçlü iyileştirici özelikleri ile olumsuzluklardan koruyabilir. Kristal kırmızı Kuvars taşını kişi dilerse cilt masajı sırasında da kullanabilir. Zira bu taşın ciltle temas etmesinden dolayı kişide herhangi bir şekilde olumsuz durum oluşmamaktadır.

Kırmızı Kuvars Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kırmızı Kuvars taşı genel olarak kişinin yara aldığı alanlarda veya yetersiz hissettiği alanlarda şifalanmasını sağlayan bir doğal taş türüdür. Kuvars taşının özellikleri ve faydaları şu şekildedir:

  • Zihinsel ve fiziksel anlamda kişinin şifalanmasını sağlar.
  • Kişinin tıkalı, blokaj oluştuğu alanların önünü açarak başarıyı şansı kişinin yaşamına çeker.
  • Tüm çakralarla iletişim halinde olan Kırmızı Kuvars taşı, kişinin aurasını yeniler.
  • Negatif enerjilerin önünü keserek kişinin enerjisini pozitife çevirir.
  • Ruhsal ve zihinsel olarak kişiye berraklık sunar.

Tüm bu özelliklerinden dolayı Kırmızı Kuvars taşı aksesuar olarak da tercih edilmektedir. Bu taşı teniyle temas ettirmek ve bu şekilde güçlü şifalı özelliklerinden tam anlamıyla yararlanmak isteyen kişiler için bu taştan yapılan takı setlerini değerlendirebilirsiniz.

Kırmızı Kuvars Taşı Nasıl Temizlenebilir?

Kırmızı Kuvars taşını kişi eğer düzenli olarak kullanıyorsa elbette düzenli aralıklarla temizlemesi ve bu şekilde taşı yeniden aktifleştirmesi gerekir. Kırmızı Kuvars taşı tüm doğal taşlarda olabildiği gibi toprağa gömülü şekilde 24 saat kalması şeklinde de kolaylıkla temizlenebilir. Ayrıca:

  • Akan su altında 1 veya 2 dakika yıkama yoluyla
  • Tütsü yöntemiyle yaklaşık 30 saniye
  • Tuzlu suda bekleterek 1 dakika
  • Nefes çalışması yaparak 45 saniye

Bu yöntemlerle kolaylıkla kırmızı kuvars taşınızı yeniden kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.