Pirit Taşı Takı

Pirit Taşı

Pirit Taşı, doğal taşlar arasında şansı çekme enerjisine sahip olması nedeniyle popüler olmuş bir taş türüdür. Bu taş tabiatı gereği erkeksi bir enerjiye sahiptir. Hareket, canlılık taşı olarak bilinir. Kişinin bir işi tamamlama konusunda sabrını destekleyici enerjisi vardır. Bu taş takı olarak kolye veya bileklik şekline kullanıldığında kişiyi tüm olumsuz etkilerden koruyabilme enerjisine, potansiyeline sahiptir.

Kişiyi duygusal manada tüm kötü enerjili insanların etkisinden koruyan Pirit taşı, ortamda oluşabilen negatif titreşimlerin önünü keser. Pirit taşının çok eski kültürlerde Yunan mitolojisinde olan anlamı Ateş anlamına geliyor. Eril enerjinin etkisinde olan taş türüdür.

Pirit Taşının Metafiziksel Özellikleri Nelerdir?

Pirit taşı aksesuar olarak kolye veya bileklik olarak kullanıldığında koruyucu özelliği daha da artar. Kişiyi adeta karanlıktan çıkarıp aydınlanmasını sağlar. İçsel huzur verir. Solar çakrayı çalıştırır. Kişinin solar çakrasının tıkalı olması kişiyi adeta dünyadan uzaklaştırarak, tüm duygularının bittiği hissine kapılmasına neden olur. Solar çakrası açılan kişi dünyaya ve tüm güzel şeylere olan sevgisini yeniden hissedebilir.

Pirit Taşının Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Pirit Taşının tam olarak saf enerjisinin ortaya çıkarılması için mutlak surette bir kolye yada bileklik olarak kullanmak gerekir. Pirit taşı kişinin cildiyle doğrudan temas etmelidir. Bu şekilde ancak taşın tam anlamıyla şifasını alabilirsiniz. Solar çakrayla uyumlu çalışan taş diğer tüm kök çakralar üzerinde  etkili olabilir.

Sürekli olarak bu taştan yapılmış bir kolyeyi üzerinizde taşırsanız doğrudan yaşamınıza bereket ve bolluğu da çekmiş olursunuz. Koruyucu özelliği bulunan bu taşı odanızda veya çalışma alanınızda da bulundurabilir ve şans etkisinden yararlanabilirsiniz.

Pirit Taşı Nasıl Şarj Edilebilir?

Pirit taşı koruyucu bir taş olmasının yanı sıra aynı zamanda şansı, bereketi çeken bir taş olması nedeniyle çok fazla talep gören değerli taşlar arasında yer alır. Şifasının tam olarak ortaya çıkabilmesi için taşın belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Pirit taşının diğer taşlarda olduğu gibi duru suyla temizlenmesi pek bir şey ifade etmemektedir. Zira koruyucu özelliğinden dolayı ada çayıyla tütsülemek taşın şifasını arttırır.