Florit Taşı Takı

Florit Taşı

Florit taşı canlı yeşile çalan rengi ile kadınların beğenisine uygun mücevher yapımında ve aynı zamanda süs eşyalarının yapımında kullanılmaktadır. Cam görünümünde ve saydam bir tapıya sahip olan Florit taşının Kübik bir görünümü vardır. Estetik açıdan da göze hitap eden bir doğal taştır. Kristal yapısı olan bu taş Roma ve Antik Yunanda sık olarak kullanılmıştır.

30’a yakın sanayi dalında faydalanılan bu taşın olumsuz enerjilerden temizlenebilmesi için uygulanan yöntem tütsü yöntemidir. Basit bir uygulama olan tütsüleme ile Florit taşı kolaylıkla arındırılabiliyor. Aynı zamanda akarsu altında yıkanması ve o şekilde temizlenmesi de faydalı olur.

Florit Taşının Faydaları Nelerdir?

Florit taşının faydaları arasında en bilineni hiç kuşkusuz ki insanın üzerindeki gerginliği ve manevi sıkıntıyı almasıdır. Ayrıca bu taşı kullanan kişiler yaşamları boyunca başarıyı ve pozitifliği hayatlarına çekebiliyor. Florit taşının bilinen diğer faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Karmaşık düşünceler içinde olan kişilerin ruh halindeki karmaşıklığı gidererek sağlıklı karar almasına yardımcı olur.
  • Kişinin algılarının açılmasına olumlu destek sağlar.
  • Kişiye huzur verir.
  • Baş ağrısı ve ruhsal sıkıntıların giderilmesinde etkilidir.
  • Sezgilerin önünü açar ve kişi yaşanacak olayları önceden sezinleyebilir.
  • Özgüven eksikliği yaşayan kişilerin kendilerini daha iyi, olumlu ifade edebilmelerine olanak sağlar.
  • Depresyon ve anksiyete gibi ruhsal hastalıklarda kişilere ruh dinginliği sağlar.
  • Pozitif enerji akışı sağlar.

Florit taşının kişilere sağladığı olumlu faydalarının yanı sıra bu taşın mor, yeşil, sarı, mavi, pembe, kırmızı ve beyaz renkleri bulunur. Bu kadar fazla olumlu faydaları olduğundan dolayı Florit taşı büyük talep gören popüler doğal taşlar arasında yer alır.

Florit Taşı Nasıl Kullanılabilir?

Florit taşı Antik dönemlerden günümüze kadar kullanılan ve şifası görülen doğal taşlar arasındadır. Bu taşın kullanım alanlarının başında ilk olarak aksesuar olarak kullanılabilmesi gelir. Ayrıca Florit taşı süs eşyalarının yapımında da kullanılır. Florit taşını dilerseniz yatak odanızda veya çalışma masanızın üzerine koyarak ta bu taşın olumlu etkilerinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle iş ortamınızda yada yaşam alanınızdaki olumsuz enerjileri rahatlıkla pozitife çevirebilirsiniz.