Kristal Kuvars Taşı Takı

Kristal Kuvars Taşı

Kristal Kuvars taşı Kuvars grubuna aittir. Opak, saydam bir taş yapısının olmasının yanı sıra Kristal Kuvars taşı renksizdir. Saydam bir yapısı vardır. Dünyanın hemen her ülkesinde bilinen ve şifasından yararlanılan bir doğal taş türüdür. Kristal Kuvars taşının kişinin ruhsal halini dengelenmesinde faydası çoktur. Ayrıca bu taş kişinin odak sorununa çözüm oluşturabiliyor. Kişi eğer konsantrasyon ve odaklanma sorunu yaşıyorsa Kristal Kuvars taşını odasında veyahut ofisinde, çalışma masasında bulundurabilir.

Kullanılan ortamda oluşan negatif enerjiyi temizleyen bir taştır. Dolayısıyla hemen her alanda her evde kullanılması şifa sağlayacaktır. Aynı zamanda Çok eski dönemlerden günümüze ilaç yapımında doğal bir ağrı kesici olarak yer almıştır.

Kristal Kuvars Ve Meditasyon

Kristal Kuvars taşı vücudumuzda olan tüm çakralarla uyumludur. Her çakrayla etkileşime geçebilen Kristal kuvars taşını banyo yaptığımız esnada banyo suyuna koyarak çakralarla etkileşime girmesini sağlamak faydalı olur. Bu şekilde negatif enerjilerden arınmak ve yaşamımızda olan blokajları aşabilmek daha kolay şekilde gerçekleşir.

Kristal Kuvars Taşı Kişiye Özgü Müdür, Neden Çatlar?

Kristal Kuvars taşı kime aitse o kişiyle uyumlanır. Dolayısıyla bu taşın bir başkası tarafından kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. Ayrıca kristal kuvars taşına bir başkası dokunduğunda yada kullandığında kullanım sonrası mutlaka bir arındırma işlemi yapılmalıdır. Kişide negatif enerji yüklü ise kuvars taşı ortadan ikiye ayrılıp parçalanabilir.

Kristal Kuvars Taşının Özellikleri

Kristal Kuvars taşının en bilinen özelliği helezonik spiralli kristal bir forma sahip olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı en şifalı doğal taş olarak bilinir. Kristal Kuvars taşı tüm enerjiyi üzerine çekerek pozitif enerjiye çevrilmesini sağlar. Kuvars taşının elde tutulması dahi kişide olan biyomanyetik alanının artmasını sağlar.

Kristal Kuvars oksijen ve silikon bileşenlerinden oluşmaktadır. Geçmiş dönemlerde bu taş ritüel ve sihir alanında kullanılmıştır. Kristal Kuvars taşı metafiziksel manada kuvvet ve kişinin içinde olan gizli gücün açığa çıkarılmasını sağlar. Eski çağlarda yağmur duası yapan kişilerin yararlandıkları doğal taş türüdür. Bu taş tam manasıyla doğanın tüm enerjisini içinden geçirerek şifasını sunar.