Kristal Kuvars Taşı Tesbih

Kristal Kuvars Taşı Tesbih

Kristal Kuvars Taşı tesbih modellerini meditasyon yaparken de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Zira kristal kuvars taşının gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak insan bedenine çok sayıda şifaları bulunur. Kristal kuvars taşı metafizik anlamında güç ve kuvvetin sembolü olarak kabul edilmiştir. Günümüzde çok fazla şekilde Kuvars taşının şifalı yönlerinden yararlanılmaktadır. Alternatif Tıpta özellikle Kristal kuvars taşından yapılmış aksesuarlar ve tesbihler kullanılmaktadır.

Kuvars taşından yapılmış olan tesbih modelleri oldukça fazladır. Zira pembe kuvars taşından yapılmış olan tesbihler aşk ve sevgi temalı konularda iyileştirmeler yaratırken kırmızı kuvars veya farklı renklerdeki Kristal kuvars taşı tesbih modellerinin şifaları farklılık gösterebiliyor.

Kristal Kuvars Taş Tesbih Faydaları Nelerdir?

Kristal Kuvars tesbih faydaları ve özellikleri inceleyecek olursak çok sayıda şifalı yönlerinin olduğundan bahsetmemiz mümkündür. Kristal Kuvars Taşı tesbih faydaları şöyledir:

  • Pozitif enerjinin oluşmasını ve negatif enerjinin ise temizlenmesini sağlar.
  • İnsan bedeninin her daim dinç ve zinde kalmasını sağlamaktadır.
  • Kişilerin öfke, kıskançlık ve kin duygularının oluşmamasını eğer varsa bile bu duygularının zamanla iyileşme göstermesine olanak sağlar.
  • Zihin sağlığını olumlu yönde etkiler.
  • Elektronik cihazların yaymış olduğu radyasyonu önler.
  • Kristal Kuvars taşının pembe rengi tam manasıyla aşk ve sevgi temalı konularında oluşan blokajların açılmasını sağlar. Adeta aşk taşı olarak kabul edilmektedir.
  • Kişinin tüm var olan hastalıklarında vücut direncinin artmasına olanak sağlar.

Kristal kuvars taşının bu denli olumlu faydaları ve güçlü ruhsal etkileri olduğunu düşünürsek Kristal kuvars taşı tesbih kullanmak faydalı olacaktır.

Kristal Kuvars Taşı Tesbih Özellikleri

Kristal Kuvars taşı özellikleri gereği saydam renktedir. Kıymetli bir doğal taş türüdür. Özellikleri ve yapısı gereği Kristal Kuvars taşı takı ve tesbih yapımında sıklıkla kullanılır. Kuvars taşı meditasyon ve yoga gibi kişinin ruhi açıdan kendisini iyi hissedebilmesi adına yapılan tüm motivasyon çalışmalarında güçlü şifalandırıcı özelliği nedeniyle kullanılabilmektedir.

Kuvars Taşı Tesbih Fiyatları Nedir?

Kristal kuvars taşı tesbih modellerinin fiyatlarının belirlenmesinde ilk olarak taşın kalitesi ve beraberinde tesbih üretiminde kullanılacak olan taş miktarı önemli rol oynar.