Lav Taşı Takı

Lav Taşı

Lav Taşının bir diğer bilinen ismi Bazalt taşıdır. Bazalt taşı ise Dünyanın en eski taşlarından olma özelliğine sahiptir. Lav taşı, çok eski çağlarda yapılan birtakım tılsım ve ritüellerde kullanılmıştır. Volkanların patlamasıyla oluşan Lavlar bir yanardağdan aşağıya doğru akar. Bu şekilde sıcak bir sıvı olan lavlar kayanın üstüne altığı için burada kurur ve lav taşını meydana getirir.

Lav taşı kimi kültürlerde yeniden doğuş taşı da denilmektedir. İnsan vücudunda yedi farklı çakra bulunur. Lav taşı da en önemli çakra olan kök çakrasını çalıştırmaktadır. Bundan dolayı kök çakra dengelenir. Kök çakranın dengelenmesi ile kişi beden ve ruhsal olarak kendini güvende ve mutlu hissedecektir.

Lav Taşı Nasıl Kullanılmalıdır?

Lav taşı da tüm şifalı doğal taşlarda olduğu gibi cilde yakın olarak ve yahut doğrudan ciltte temas ettiğinde şifasını tam olarak gösterebilir. Ancak bu şekilde Lav taşının enerjisinin akmasına hiçbir engel olmamaktadır. Lav taşının şifasından yararlanmak istiyorsanız eğer bu taşı odanızda veya ofisinizde bulundurabilirsiniz. Böylelikle manevi duygularınızda bir temizlenme ve arınma hissedebilirsiniz.

Lav Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşların insan bedenine ve enerjisine karşı şifa ve olumlu faydalar gösterdiği kullananlar tarafından ve bu taşlara inanan kişiler tarafından kabul görmektedir. Lakin taşlarında enerjisinin tam olarak kişiye geçebilmesi için belirli aralıklarla arındırma işlemine tabi tutulması gerekmektedir.

Lav taşının bilinen faydaları şöyledir:

  • Ruhsal açıdan ve duygusal olarak kişinin dengede kalmasını sağlar.
  • Anksiyete ve depresyona karşı olumlu fayda gösterir.
  • Damarların genişlemesini sağlayarak kan akışının düzenli olmasını sağlar.
  • Vücudun negatif etkilerden arınmasını sağlayarak kişiye huzur ve sakinlik verir.
  • Kalp rahatsızlıklarına karşı fayda gösterir.
  • Hücrelerin yenilenmesini sağlar.
  • Kas ağrılarında, romatizmal ağrılarda fayda sağlar.  

Lav taşının fiziksel ve duygusal manada olan faydaları böyledir. Fakat her doğal taşta olduğu gibi Lav taşının da toprakta bir süre bekletilip arındırılması gerekir. Lav taşının lavanta yağı ile kullanılması kişinin uykusuzluk sorununun giderilmesinde büyük fayda sağlar. Lavanta yağını ve lav taşını yastığın altında bekletmek uykusuzluğa iyi gelebilir.