Dantelli Akik Taşı Takı

Cennetsel Pozitif Enerji Veren; Dantelli Akik Taşı

Mavi Akik taşının farklı bir türü olan Dantelli Akik taşı, mavi akik taşına nazaran daha açık mavi tonlarında olan ve üzerinde beyaz ve gri çizgileri bulunan bir doğal taş türüdür. Akik taşı ile Kalsedon ailesinin birleşmesiyle ortaya çıkan bu taş, görünümü ile özelikle gönülleri fethetmiştir. Dantelli Akik taşının en belirgin özelliklerinden biri hiç kuşkusuz ki kişiye pozitif bir iyimserlik vermesidir. Ayrıca cennetteymiş gibi kişinin yaşama pozitif açıdan bakmasını ve bu şekilde bir bakış açısı kazanmasında etkilidir.

Mavi Dantelli Akik taşının şifasından tam olarak faydalanabilmek içim mutlaka yaşam alanlarınızda bu taşı bulundurmanız gereklidir. Ancak bu şekilde yaşamınıza pozitif enerjiyi ve iyimser bir bakış açısını çekebilirsiniz.

Dantelli Akik Taşı Faydaları Nelerdir?

İlk olarak mavi tonlarda bulunan Dantelli Akik taşı, kişilerin negatif enerjilerden arınmasına karşı oldukça etkilidir. Bu taş sayesinde kişiler nazar gibi tüm olumsuz enerjilerden tam anlamıyla arınabilirler. Ayrıca Dantelli Akik taşının tüm faydaları şöyledir:

  • Diş ve kemik yapısını olumlu yönde etkiler.
  • Hamilelik dönemi boyunca bu taşın kullanılması doğumun kolay geçmesini ve bebeğin sağlıklı olmasını sağlar.
  • Kişinin heyecan duygusunun geçmesini sağlar.
  • Tansiyonu dengede tutan bir taştır.
  • Özgüven ve cesaret taşı olarak bilinmektedir.
  • Kişinin vücudunda oluşabilen eklem ve kas ağrılarını hafifletmede etkili olabilir.
  • Uykusuzluk sorunlarında sıklıkla kullanılabilir.
  • Boğaz çakrasında oluşan tıkanıklığın çözümlenmesinde son derece faydalıdır.

Dantelli Akik Taşının ayrıca kişinin özgüven duygusunun güçlenmesini sağlar. Dolayısıyla kişi bir topluluk önünde rahatlıkla konuşmalar yapabilir ve iş gereği sahneye çıkabilir ve bu alanlarda da başarılı olabilir.

Dantelli Akik Taşı Yeniden Nasıl Aktifleştirilir?

Mavi Akik taşı türünün alt türü olarak bilinen Dantelli Akik taşı, enerji bakımımdan oldukça güçlü bir taş olmasından dolayı belirli aralıklarla temizliğinin yapılması gereken bir taştır. Ancak bu şekilde taş yeniden aktif hale gelebilir ve negatif enerjileri emebilir. Taşın sertlik derecesi her türlü temizleme işlemi için yeterlidir. Bir gün süreyle toprağa gömülü şekilde kalması arınması için yeterlidir.