Yeşim Taşı Takı

Yeşim Taşı

Yeşim taşı, Sağlık ve rüya taşı olarak bilinen bir taş türüdür. Bu taşı rollerlar kullanarak boyun ve yüz bölgesine masaj yapabilir, bu şekilde cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Cildin gençleştirilmesinde oldukça etkili olan yeşim taşı düzenli kullanıldığında olumlu etkilerini cilt üzerinde belli edecektir. Bu kristalın ana rengi yeşildir. Doğada yeşil olarak yer alan yeşim taşı, gerek cilt bakımında gerekse vücut bakımında kullanılan ve faydaları görülen bir doğal taş türüdür.

Yeşim taşı ile ruhani ve fiziksel bir dünya arasında bağlantı kurulabilir. Birtakım ritüellerde bu şekilde bağlantılar kurulabilir. Yeşim taşını üzerinde bulunduran kişiler tam olarak rüyalarını net olarak daha iyi hatırlar ve unutmazlar.

Yeşim Taşının Vücuda Sağladığı Yararlar

Yeşim taşı genel manada kişinin bedenine çok sayıda olumlu fayda sağlar. Bunlardan ilki hücrelerin yenilenmesine fayda sağlamasıdır. Diğer faydaları ise şöyledir:

  • Eklem ve kas ağrılarına karşı rahatlatıcı etkisi vardır.
  • Masaj sırasında kullanılması kişiye ayrı bir fayda sağlar. Kişinin gerginliğini alır.
  • Cilt ve saç bakımında bu taşın şifalı etkileri görülür.
  • Cildi gençleştirir. Spa ve hamamlarda bu taş kullanılır.

Tüm bu olumlu faydalarını görebildiğiniz yeşim taşını dilerseniz banyonuzda bulundurabilir hatta banyo suyunuza ekleyebilirsiniz.

Yeşim Taşının Kullanım Alanları

Yeşim taşının kullanım alanlarının başında takı tasarımı ve süs eşyalarının yapımı gelir. Ayrıca bu taş güzellik sektöründe cilt ve hücreleri yenilediği, gençleştirdiği için kullanılır. Yeşim taşını bir roller desteğiyle cilt masajında kullanabilirsiniz.

Yeşim Taşı Nasıl Temizlenir?

Yeşim taşının temizliğinin ve bakımının yapılması birkaç basit adımla gerçekleştirilir. Yeşim taşının tam olarak şifasından yararlanabilmek için etkili bir arındırma yöntemi uygulanmalıdır. İşte o yöntemler:

  • Yeşim taşınızı bir saksı veya bahçe toprağına gömerek 24 saat süreyle bekletmelisiniz.
  • Tütsüleme yöntemini kullanarak arındırma işlemini uygulayabilirsiniz.
  • Güneş ışığında bekleterek arındırma işlemi yapabilirsiniz.
  • Bu taşı bir tuz lambasının yanında bekleterek te arındırma işlemini uygulayabilirsiniz.

Yeşim Taşı Yıkanır Mı?

Yeşim taşını rahatlıkla suyun altında yıkayarak ta arındırabilirsiniz. Zira bu taşın sertlik oranı yıkanarak arındırılma işleminin uygulanması için yeterlidir.