Yeşim Taşı Tesbih

Yeşim Taşı Tesbih

Yeşim taşı bir diğer adıyla Nefrit taşı, çok eski çağlardan bu yana mücevherat ve tesbih yapımında kullanılır. Zira Yeşim taşının sertlik derecesi bu şekilde tasarım yapılmasına olanak sağlar. Yeşim taşı tesbih modelleri de tesbih severler tarafında özellikle estetik görünümü nedeniyle ilgi görmektedir. Yeşim taşı tabiatta sık bulunan bir taş türüdür. Bu nedenle de takı ve hediyelik eşya üretiminde sıklıkla kullanılır.

Yeşim taşı tesbih kullanmak kişinin kendisini her daim mutlu hissetmesine vesile olur. Günümüzde manevi huzur için özellikle masaj salonlarında sık kullanılan yeşim taşı, tesbih olarak ta kullanıldığında kişinin iç huzurunun yakalanmasında ve dingin olmasında etkilidir. Yeşim taşı mutluluk taşı olarak kabul edilir.

Yeşim Taşı Tesbih Faydaları Nelerdir?

Yeşim taşı mutluluğun taşı olarak kabul edilmesinin yanı sıra ayrıca düzenli şekilde kullanıldığında kişilerin beden yapısına da iyi gelmektedir. Yeşim taşı tesbihlerin faydaları şöyledir:

  • Bolluk ve bereketin taşı olarak bilinen yeşim taşı özellikle tesbih olarak kullanıldığında da kişinin her daim bolluk ve bereket içinde yaşamının olmasını sağlıyor.
  • Kişileri negatif enerjilerden koruduğu biliniyor.
  • Yeşim taşı tesbih aynı zamanda kişinin var olan bir hastalığının kısa sürede şifa bulmasında da etkili olabiliyor.
  • Baş ve migren ağrıları için yeşim taşı sık kullanılıyor. Bu taştan yapılmış olan tesbihlerle zikir çekilmesi şifalı gelebilir.
  • Böbrek rahatsızlıklarının giderilmesinde etkili olabiliyor.
  • Cilt sağlığı üzerinde şifa gösteren yeşim taşı ile cilt masajı yapabilirsiniz.

Yeşim tesbih modelleriyle kişi gün içinde yapması gereken tüm ibadetleri ve zikirleri rahatlıkla gerçekleştirebilir. Yeşim taşından yapılmış olan tesbih türleri firmada uzun ömürlü kullanıma uyum sağlayacak şekilde kaliteli esnek misinadan üretilmiştir.

Yeşim Taşı Tesbih Fiyatları

Yeşim taşı tesbih fiyatları genel olarak tesbih yapımında kullanılan doğal taşın kalitesiyle ve kullanılan taş miktarıyla ilgilidir. Yeşim taşı tesbih yapımında kullanılan doğal taş eğer kaliteli ise elbette tesbih fiyatı da yüksek olacaktır.

Aynı zamanda yeşim tesbih fiyatları tesbih üretiminde kullanılan tüm malzemelerinde kalitesiyle ve birinci sınıf işçilik olarak fiyatlara etki eder.