Kan Taşı Takı

Kan Taşı

Kan taşı diğer bir adıyla Helyotrop taşının rengi koyu yeşil olmakla beraber üzerinde kırmızı lekeler olan bir doğal taş türüdür. Bu taş birkaç farklı kristalin karşımı olarak bilinir. Jasper taşı veyahut Kalsedon olarak bilinen taşın karışımı olarak anılır. Taşın üzerinde yer alan kırmızı kapanımlar kan lekelerine benzediğinden dolayı taşın ismi kan taşı olarak belirlenmiştir.

Kan taşının üzerinde yer alan lekeler demir oksit olduğundandır. Taşın yapısı opaktır. Kolay bulunabilen bir doğal taş türüdür. Bu taş genellikle Brezilya, Çin, Rusya, Avustralya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde bol miktarda bulunur. Geçmiş çağlarda kehanet taşı olarak bilinen kan taşının kötülükleri kişilerden uzak tuttuğuna ve arındırdığına inanılırdı. Aynı zamanda kan taşı insanda var olan sezgi yeteneğinin arttırılmasında faydalıdır. Doğal ve değerli taş kategorisinde önemli yere sahip olan kan taşından sürekli fayda görmek için taşı sürekli olarak yanınızda veya üzerinizde taşımanız gerekir.

Kan Taşının Faydaları

Kan Taşı kişinin kök çakrasında oluşan tıkanıklığı giderme konusunda oldukça başarılıdır. Kalp çakrasıyla uyumlu çalışan bu taşın ayrıca arındırıcı özelliğinden yararlanabilirsiniz.

  • Psikolojik manada cesareti arttırır.
  • Kan temizleyici görevi görür.
  • Rüya görülmesini ve rüyaların işaretlerini anlamanıza olanak sağlar.
  • Rahat uykuya geçebilmek için kullanılır.
  • Sakinlik verir.
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren kan taşı aynı zamanda grip olunmasını önlemeye yardımcıdır.
  • Hamilelik esnasında kişinin ruh halini dengeler, hamilelik sürecinin kolay atlatılmasını sağlar.
  • Yenidoğan bebekler için faydalı bir taştır.

Kan Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Kan taşının ayı genellikle mart ayıdır. Mart ayında doğan kişiler için daha çok şifalı olabilen kan taşının özellikle 21 Mart ile 19 Nisan tarihleri arasında doğmuş olan Koç Burcu kişiler tarafından kullanılması faydalı olur.

Kan Taşının Kullanım Alanları

Kan taşı günlük hayatın içinde birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Kişi isterse cebinde yada çantasında kan taşı taşıyarak taşın şifasından yararlanabilir. Ayrıca bileklik, veya bu taştan yapılmış kolye, yüzük kullanarak şifalanabilir. Kolye olarak kullanıldığında Kan taşı kalp çakrasını hareketlendirerek fayda sağlayacaktır. Ofislerde ve evlerde de kullanılabilir.