Morganit Taşı Takı

Morganit Taşı

20. Yüzyılda keşfedilmiş bir taş olan Morganit Taşı beril taş grubuna aittir. Pembe beril olarak ta adlandırılan Morganit taşı, Güney Kaliforniya’da bulunmuştur. Ardından İtalya, Amerika, Brezilya ve Mozambik ve Pakistan’da Morganit taşına rastlanmıştır. Morganit taşı pembe rengini tam olarak Magnezyum elementinden almaktadır. Bu taşın rengi pembe ve şeftali tonundan oluşur. Pembe renginden dolayı çoğu zaman Pembe Kuvars ve Pembe safir taşıyla karıştırılabiliyor.

Lakin pembe Kuvars taşı Morganit taşına kıyasla daha sert ve opak kalır. Ayrıca pembe safir taşı da Morganit taşına nazaran daha yüksel fiyatlarda satışa sunulur. Morganit taşı sertlik derecesinden dolayı işlenmeye açık bir taş türüdür.

Morganit Taşı Hangi Burçla Uyum Sağlayan Bir Taştır?

Morganit taşı renk olarak Pembe ve şeftali tonlarında olan bir renk skalasına sahip bir taştır. Ayrıca Bu taş Terazi burcunun taşıdır. Morganit taşı daha çok Ekim ayında doğan terazi burcuna sahip kişiler üzerinde etkili olmaktadır.

Taç çakra ile uyumlu çalışan Morganit taşı, kişinin maneviyatının, farkındalığını geliştiren bir taştır. Taç çakrasında sorun olmayan kişilerde yani Taç çakra tıkanık değilse bu kişiler, insan, hayvan, bitki fark etmeden tüm kainata sevgi ile yaklaşırlar.

Morganit Taşının Faydaları

Morganit taşının ruhsal ve manevi alanlarda olan şifasının yanı sıra kişilere göstermiş olduğu fiziksel faydalar da vardır. Morganit taşının fiziksel şifaları:

  • Solunum ve nefes alanlarında olan problemlerin giderilmesinde etkilidir.
  • Morganit taşının sakinleştirici etkisinden dolayı kişinin nefes alıp verişini kolaylaştırır. Astım hastalığına karşı oldukça şifalıdır.
  • Göz rahatsızlıklarına karşı şifalıdır. Gözün üstüne konulduğu taktirde rahatlıkla gözü dinlendirir, iyileşmesine katkıda bulunur.
  • Vertigo hastalığının tedavisine ek bir tedavi şeklinde olumlu katkı sağlar.
  • Seyahat esnasında oluşabilen mide bulantısı ve baş dönmesi gibi durumlarda bu taşın şifasından yararlanabilirsiniz.

Morganit Taşının Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Morganit taşı sert yapılı taştır. Bundan dolayı bakımının ve yeniden aktifleştirilmesi kolay gibi düşünülse de ısıya maruz kalması durumunda taşın renginde kararmalar olabilir. Morganit taşı, serin ve güneş ışığı almayan alanlarda saklanması gerekir.