Morganit Taşı Hayat Ağacı

Morganit Taşı Hayat Ağacı

Morganit taşı, pembe veya şeffaf renkte olan bir mineraldir. Bu taşın adı, bir Amerikan mücevherci olan J.P. Morgan'dan gelmektedir. 20. yüzyılda ön plana çıkmıştır. Zaman geçtikçe taşın kullanım alanı da genişledi. Bu sebeple morganit taşı değerli bir taştır. Ayrıca, morganit taşı hayat ağacı sembolüne olan bağlılığı da içeren bir taştır. Bu sembol, evrensel simge olarak kullanılır ve tüm canlıların doğaya ait olduğu ve birbirine bağlı olduğunu simgeler. Morganit taşının fiyatı, taşın büyüklüğüne, şekline ve berraklığına göre değişebilir. Genellikle morganit taşı hayat ağacı şeklinde satıldığı için fiyatları da bu şekilde belirlenir. Boyutları oldukça idealdir ve her yere sığar. geniş bilgi için sitemize bakabilirsiniz.

Morganit Taşı Hayat Ağacı Faydaları

Morganit taşı hayat ağacı, birçok olumlu etkisi sayesinde hayat ağacı sembolüne olan bağlılığı da içeren bir taştır. Stresi azaltarak rahatlama sağlar ve kalp sağlığını korur. Zihinsel berraklığı arttırarak konsantrasyonu ve hafızayı destekleyebilir. Empati ve sevgi duygusunu güçlendirir ve duygusal dengenin korunmasına yardımcı olur. Morganit taşının bu faydalarından yararlanmak için, takı olarak kullanabileceğiniz gibi meditasyon için de tutabilir veya yatak odanızda bulundurabilirsiniz. Morganit taşı çakraları açar ve kişinin kendinde büyük değişiklikler fark etmesini sağlar. Yaydığı ışığı ile kişilerin neşe içinde olmasını sağlar. Morganit taşı adeta yeni bir başlangıç yapmak isteyip fakat buna hiçbir zaman cesaret edememiş kişilerin yeniden uyanışını temsil eden doğal taştır diyebiliriz. Burada bulunan negatif enerjileri arındırır. Enerjinin dengeli çalışmasını sağlar. 

Morganit Taşının Kullanım Çeşitleri

Morganit taşı hayat ağacının kullanım çeşitleri oldukça çeşitlidir. Bu taş, takı formunda kullanılabileceği gibi meditasyon için de tavsiye edilir. Kolye, bilezik, küpe ve hatta yüzük formunda kullanılabilecek olan morganit taşı, herhangi bir kıyafete güzel bir tamamlayıcıdır. Takı olarak taşımanın yanı sıra, meditasyonda tutmak veya yatak odanızda bulundurmak da önerilir. Morganit taşı, zihni sakinleştirmeye yardımcı olabilir ve ruhsal açıdan berraklığı arttırabilir. Bu nedenle, meditasyon sırasında tutulduğunda, daha dingin ve huzurlu bir zihin ile meditasyon yapmanıza yardımcı olabilir.