Sitrin Taşı Takı

Sitrin Taşı

Sitrin taşı, son dönemlerde oldukça fazla talep gören değerli taşlar arasındadır. Sitrin taşı, genellikle bolluk ve bereketi arttırdığından dolayı talep görmektedir. Aynı zamanda Sitrin taşı, parayı çeken bir taş türüdür. Sitrin taşı doğru kullanıldığı taktirde kişinin yaşamına parayı bir şekilde çeker. Fakat Sitrin taşının şifalı olduğu alan sadece para ve maddi alanlar değildir. Kişi hangi konuda sıkıntı yaşıyorsa o alanda şifalanmasını sağlayan, güçlü etkiye sahip bir taştır.

Sitrin taşının rengini inceleyecek olursak limon renginde olduğu Fransızlar tarafından söylenmektedir. Fransızca Cİtron kelimesi limon anlamına geldiği için taşın ismi bu şekilde oluşmuştur. Sarı ve açık kahve tonlarında renklere sahip olan Sitrin taşı, Kuvars kristallerinin popüler sarı renkli üyesidir.

Sitrin Taşı Nasıl Kullanılır?

Sitrin taşının bolluk, bereket ve para alanını şifalandıran bir taş olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Hayatına parayı çekmek isteyen kişilerin ilgi gösterdiği taş türüdür. Bu taş aynı zamanda kişinin yaşamına parayı çekerken mutluluğu ve olumlu enerjide çekiyor. Sitrin taşının tüm olumlu etkilerinden ve şifasından yararlanabilmek için Sitrin taşından yapılmış bir kolyeyi yada bilekliği satın alarak sürekli kullanmanız gereklidir.

Aynı zamanda Sitrin taşını yaşam alanınızda dekor olarak bulundurarak ta hayatınıza olumlu enerjileri çekebilirsiniz. Ancak bu şekilde evinizin ve çantanızın bereketini artırabilirsiniz.

Sitrin Taşının Sağlığa Yararları

Sitrin taşının çok sayıda manevi ve ruhsal faydalarının yanı sıra kullanan kişinin vücuduna da yararları vardır. Sitrin taşının vücuda yararları:

  • Sindirim sistemine olumlu faydaları bulunur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve fiziksel dayanıklılığı arttırır.
  • Göz rahatsızlığına karşı şifalıdır.
  • Kadınların yaşadığı hormonal sıkıntılara karşı şifa sağlar.
  • Vücudu toksinlerden arındırıyor.

Tüm bu yararlarından faydalanmak istiyorsanız Sitrin taşını sürekli olarak üzerinizde bulundurmalısınız.

Sitrin Taşının Arındırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sitrin taşının tam olarak arındırma işleminin yapılması sırasında dikkat edilmesi gereken kriterler vardır. Sitrin taşı arındırma işleminde hiçbir şekilde ısı ile temasa geçmemesi gerekir. Isı veya buhar yoluyla sitrin taşının temizlenmesi taşın renginin bozulmasına neden olur. Bu taşı ılık suyla beraber sabunlayarak temizleyebilirsiniz.