Turmalin Taşı Takı

Turmalin Taşı

Turmalin taşı, Ekim ayında doğan kişilerin doğum taşı olarak bilinir. Bu taş bor mineralini içerir. Diğer doğal taşlara kıyasla çok farklı ve geniş bir renk skalasına sahip bir taş türüdür. Geçmiş dönemlerde her renk Turmalin taşının farklı isimleri vardır. Günümüzde ise hepsi Turmalin taşı olarak anılır. En nadir görülen Turmalin taşı rengi pembedir. Yakut gibi değerli bir taştan dahi pembe turmalin taşı daha nadir bulunan bir taş türüdür.

Turmalin taş renkleri beyaz, kırmızı, yeşil, sarı, turuncu, mor, gri, pembe ve siyah olmaktadır. Turmalin taşının çok renkli olan türü de bulunur. Altıgen bir kristal yapısına sahiptir. 7 ile 7,5 arasında bir sertlik oranına sahip olan Turmalin taşının mavi tonu ilk defa Brezilya’da bulunmuştur.

Turmalin Taşının Faydaları

Doğada çok farklı renklerde bulunabilen Turmalin taşı, kişinin hem fiziksel manada hem de ruhsal sıkıntılarına şifa olabilecek etkileri bulunur. Turmalin taşının en bilinen olumlu faydası hiç kuşkusuz ki kişiyi her manada koruyan güçlü bir etkiye sahip olmasıdır. Turmalin taşını üzerinde kullanan kişi her manada nazar ve olumsuz enerjilerin önünü keser. Turmalin faydaları:

  • Kişinin metabolizmasının hızlanmasını sağlar.
  • Kas ağrılarını azalmasında bu taş etkilidir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kişinin özgüven kazanmasına karşı etkilidir.
  • Endişe ve korkuyu giderir.

Turmalin taşı, bu olumlu faydalarının yanı sıra kişinin kök çakrasında oluşan tıkanıklığın giderilmesinde oldukça etkili olan bir taş türüdür. Kök çakrayla uyumlu çalışan bu taşı üzerinizde taşıyarak olumsuz enerjileri pozitif enerjiye çevirebilirsiniz.

Turmalin Taşı Nasıl Kullanılır?

Turmalin taşının tam olarak şifalı yönünden faydalanabilmek için bu taştan oluşan takıları kullanabilirsiniz. Veyahut Turmalin taşını yaşam alanınızda dekor amaçlı da kullanarak ortamda oluşan negatif enerjilerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Turmalin taşını kişi isterse cebinde, çantasında veya anahtarlık şeklinde olan formlarda da kullanarak şifasından yararlanabilir. Turmalin taşının ciltle temas etmesi önemlidir. Kişi bu şekilde kendisine hizmet etmeyen ve kendisini aşağıya çeken enerjilerden arınabilir. Ekim ayında doğan kişilerin taşı olarak bilinir. Terazi ve Akrep burcuyla uyumludur.