Turmalin Taşı Hayat Ağacı

Turmalin Taşı Hayat Ağacı

Turmalin taşı, çok eski dönemlerden beri kullanılan bir doğal taştır. Özellikle hayat ağacı motifleriyle süslenen turmalin taşı, birçok kültürde önemli bir yere sahiptir. 

 Konsantrasyonu artırır. Sezgi yeteneğini güçlendirir. İskelet sistemini güçlendirir. Geçmişteki acıları dindirir ve gerilimleri azaltır. Fiziksel ve ruhsal iyileştiricidir. Fiziksel ve ruhsal gerginlikleri hafifletir. Sinir sistemini güçlü bir şekilde düzenler. Timüs bezini sağlıklı / işlevsel tutar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Radyasyondan (radyoaktif ışınlardan) korur.

 Bu tamamen kişinin tercihine göre değişebilir. Sağ koldaki sinirlerden dolayı doğal taşların sağ bileğimizde veya sağ avucumuzda taşımamız daha doğru olduğuna inanılır. Buna göre, doğal taş bilekliklerin sağ kolda takılmasının insanların düşüncelerini pozitif yönde etkileyebileceği düşünülür.

Turmalin Taşı Hayat Ağacı Faydaları

Turmalin taşı, fiziksel ve zihinsel faydalarıyla bilinir. Negatif enerjiyi ve elektromanyetik radyasyonu bloke ederek çevrenin zararlı etkilerinden koruyabilir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnç sağlayabilir. Zihin açıklığı ve odaklanma yeteneğini artırarak stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Turmalin taşı hayat ağacı ayrıca kan dolaşımını iyileştirerek enerjiyi artırmaya da yardımcı olabilir.

Turmalin Taşının Kullanım Çeşitleri

Turmalin taşı hayat ağacı, oldukça çeşitli kullanım şekillerine sahiptir. Öncelikle takı olarak kullanılabilmektedir. Kolye, bileklik ve yüzük gibi takılar olarak tercih edilen turmalin taşı, şık görünümün yanı sıra sahip olduğu faydalarla da dikkat çekmektedir. Ayrıca ev dekorasyonunda da kullanılabilmektedir. Yastık, mat ve duvar süsü olarak kullanılan turmalin taşı, evde negatif enerjiden korunmak isteyenler için idealdir. Şıklığı ve doğal güzelliği ile evinizin havasına renk katacak olan turmalin taşı, yaratıcılığınıza da destek olacaktır.

Turmalin Taşı Hayat Ağacı Fiyatları

Turmalin taşı hayat ağacı takıları ve aksesuarları, doğal taşların nadir bulunur. Fiyatları, ürünün boyutu, işçilik ve motifine göre değişebilir. Turmalin taşının fiyatı, taşın büyüklüğüne, şekline ve berraklığına göre değişebilir. Genellikle turmalin taşı şeklinde satıldığı için fiyatları da bu şekilde belirlenir. Siz de kendinize ve sevdiklerinize hediyelerin en şifalısı doğal taştan hediye ederek pozitif enerjiyi üstünüzde taşır ve sizi korur.