Unakit Taşı Takı

Duru Görü Yeteneği Veren, Unakit Taşı

Unakit taşı titreşim taşı olarak ta bilinir. Çevreye yaymış olduğu titreşimler sayesinde özellikle Unakit taşı yatak odalarında kullanıldığında kişileri gevşeterek uykuya dalış süresini kolaylaştırıyor. Bu da demek oluyor ki uykusuzluğa karşı bu taşın olumlu etkisinden yararlanılabilir. Ayrıca bu taşı sürekli olarak yaşam alanında veya üzerinde taşıyan kişinin duru görü ve psişik güçlerinin arttığını gözlemleyebilirsiniz.

Unakit taşının hem dekorasyon amaçlı hem de şifalanmak amaçlı yaşam alanlarında ve yatak odalarında bulundurulması kişilerin ruhsal manada olumlu enerjilerle çevrilmesini sağlar. Bu taştan ayrıca süs eşyası yapımında ve takı tasarımlarında yararlanılır.

Unakit Taşının İnsan Vücuduna Yararları Nelerdir?

Unakit taşı, insan bedeninde oluşabilecek enerjilerin dengelenmesini sağlar. Kişinin bir maddeye veya farklı bir şeylere olan bağımlılığını azaltır veya giderir. Diğer faydalı olduğu noktalar şöyledir:

  • Kalp çakrasında olan tıkanıklığı açarak kalbin şifalanmasını sağlar ve kalp hastalıklarının oluşmasını önler.
  • Özellikle kanser rahatsızlığıyla mücadele eden kişilerin yatak odalarında veya aksesuar olarak Unakit taşını üzerlerinde taşımaları şifalanmalarını sağlar.

Unakit Taşının Temizlenme Ve Arınma İşlemi Nasıl Olur?

Unakit taşının tam olarak olumlu etkilerinden faydalanabilmek için taşın düzenli aralıklarla arındırma ve temizlenme işleminin yapılması gereklidir. Zira ancak bu şekilde Unakit taşı yeniden aktifleştirilebilir. Unakit taşının arındırma ve bakım işlemleri şöyledir:

  • Kristal taşınızı bir gün boyunca saksı toprağına yada bahçenizde olan bir toprağa gömülü şekilde bırakabilirsiniz.
  • Unakit taşını ayrıca adaçayı ile tütsüleme yöntemiyle de arındırabilirsiniz.
  • Güneş ışığında bekletme yoluyla arındırma işlemi yapabilirsiniz.
  • Ayrıca Unakit taşını tuz lambasının yanında bir gün süreyle bekleterek te kolaylıkla arındırabilirsiniz.

Unakit taşının bu yöntemlerle yeniden şifalı etkisine döndürüleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca Unakit taşı sertlik derecesi yoğun olan bir taş türü olduğundan dolayı rahatlıkla berrak suyun altında yıkanarak da arındırılabilir, temizliği yapılabilir. Unakit taşı düzenli olarak arındırma işlemi yapılmaz ise ortadan ikiye ayrılabilir ve çatlar.

Unakit Taşı Nerelerde Bulunur?

Unakit taşı, genellikle ABD ülkesinde çıkarılıyor. Lakin Brezilya, Çin, Afrika ülkelerinde de Unakit taşı bulunur.