Granat Taşı Tesbih

Granat Taşı Tesbih

Granat taşı bir diğer ismiyle Lal taşı, çok fazla şifalı yönleri olan bir doğal taştır. Genel olarak Lal taşı, tesbih yapımında da kullanılmaktadır. Firma bünyesinde yer alan Granat taşı tesbih türlerinde Granat taşı kesim şekli küre olmaktadır. Doğal taşlardan oluşan tesbih modelleri hazırlanmasında genel olarak esnek misina ipleri kullanılmaktadır.

Büyük titizlikle orijinal Granat taşlarından seçilerek hazırlanan tesbih modelleri el emeği ürünler olması itibariyle tesbih koleksiyonerleri tarafından da tercih edilmektedir. Özellikle el emeği olan bu Granat taşı tesbih modellerinin her birinde iplerin birleşme kısmında paslanmaz metal malzemeler kullanılmaktadır. Ayrıca firma bünyesinde doğal taş tesbih modellerinin ayraç, püskül ve imame kısımlarında farklı tasarımlarda olan aparatların kullanılmasını da talep edebiliyorsunuz. Bunun için online sipariş verirken sipariş notunda bu isteğinizi belirtmeniz yeterli olmaktadır.

Granat Taşı Tesbihlerin Özellikleri Nelerdir?

Granat taşı tesbih özelliklerine değinecek olursak, doğal taşlardan yapılmış olan tesbih türlerinde genel olarak esnek misina kullanılmaktadır. Ayrıca doğal taşlardan yapılmış olan tesbihler çekilirken genellikle taşların dizildiği ip gerilebilir. Dolayısıyla kristalize olan doğal taşlar, ipin zamanla aşınmasına neden olabilir. Bundan dolayı da doğal taşlarla tesbih yapılmak istendiğinde esnek misina ipi kullanılması faydalı olur.

Ayrıca Granat taşı tesbih türleri eğer ki dekoratif amaçlı kullanılacak ise misina ipi kullanılması da estetik açıdan daha hoş görünüm oluşturabiliyor. Ayrıca esken misina ipi kullanılarak oluşturulan tesbihleri diğer tesbih iplerine göre daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Çünkü kolay kolay kopmayan bir yapıya sahiptirler.

Granat Taşı Tesbih Kullanmanın Faydaları

Granat tesbih modellerini tercih ederek sizlerde bu kıymetli taşın şu şifalı özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz.

  • Granat taşı tesbih kullanmak regl sancılarının dinmesinde faydalı olur.
  • Ayrıca kişinin korkulu düşler görmemesini sağlar.
  • Granat taşı tesbih kullanmanın bir diğer önemli yanı da insan vücudunun oksijen alımını hareketlendirir.

Tüm bu olumlu faydalarından yararlanmak için Granat taşının orijinal olmasına özen göstermelisiniz. Zira taş piyasalarında çok fazla sahte doğal taşlar bulunmaktadır. Granat taşı araştırması yaparak tesbih modellerini seçmeniz sağlıklı olur.