Granat Taşı Hayat Ağacı

Granat Taşı Hayat Ağacı

Granat taşı, hayat ağacının sembolü olarak da bilinir. Kan akışı rahatsızlıklarına ve halsizliğe karşı faydası olan granat hormonsal dengeyi de sağlamaya katkıda bulunur. Granat taşı boyları ve işçiliğine göre fiyatı değişiyor. Granat taşı almak için sitemize bakabilirsiniz.

Granat Taşı Hayat Ağacı Faydaları

Granat taşı, birçok fayda sağlayan doğal bir taştır. Kan dolaşımını artırarak vücuttaki oksijen seviyesini yükseltir, böylece enerji seviyelerini artırır. Ayrıca, kalp sağlığını korur ve depresyonu hafifletir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, stresi azaltır ve kadınların adet döngüsünü düzenlemeye yardımcı olur. Cilt sağlığı için de faydalıdır. Granat taşının bu faydaları, insan sağlığına etkileri konusunda yapılan araştırmalarla desteklenmektedir.

Granat Taşının Kullanım Alanları

Granat taşı hayat ağacı, mücevherat yapımında kullanıldığı kadar son yıllarda ev dekorasyon ürünleri için de tercih edilen bir taştır. Özellikle, granat taşının renk yelpazesinin geniş olması, farklı tarz ve renklerde yapılan mücevherlerin yanı sıra ev dekorasyonunda kullanımını da kolaylaştırır. Granat taşı, doğanın verdiği birçok faydasından yararlanmak ve kristal terapi veya reiki tedavisinde kullanmak isteyenler için de güçlü bir seçenektir. Kalbe ve damarlara iyi gelir.

Granat Taşı Hayat Ağacı Özellikleri

Granat taşı hayat ağacının en belirgin özelliği yoğun bir renk yelpazesine sahip olmasıdır. Koyu kırmızı renk en yaygın olanıdır ancak bazı granat taşları yeşil, sarı, turuncu, kahverengi ve siyah renkte de olabilir. Kristal yapıları simetrik ve gösterişi olup birçok farklı kesime sahip olabilirler. Granat taşı, çeşitli minerallerle birlikte bulunabilir ve genellikle 6-7 sertlik derecesine sahiptir. Ayrıca granat taşı, güçlü bir enerjisiyle bilinir ve kişinin hayatını olumlu yönde etkileyebilen bir taştır. Algıların açılmasını, anlatılanların daha kolay anlaşılmasını sağlamaktadır.  İktidarsızlığa karşı kullanılabilecek bir taştır. Hayal gücüne katkısı bulunmaktadır.  Hormonal dengenin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Bel ağrılarının geçmesine katkı sağlamaktadır. Yastık altına granat taşı koyulduğunda kabuslar önlenebilmektedir. Vücuttaki hemoglobin üretiminin artmasını sağladığı düşünülmektedir. Doğurganlığın artmasında olumlu etkilerinin olduğu bilinmektedir. Granat mineral grubuna dahil değildir.  Genelde oval ve yuvarlağa yakın şekillerde olur. Ülkemizde de granat taşı çıkarılmaktadır.