Mercan Taşı Bileklik

Şifalı Bir Hayat Ağacı Olan; Mercan Taşı Bileklik

Doğal taşlar arasından en şifalı bir taş olma özelliğine sahip olan Mercan taşı yada diğer bir adıyla hayat ağacı taşı, özellikle takı tasarımında kullanılır. Takı olarak daha sıklıkla kolye, bileklik ve yüzük olarak tasarlanmaktadır. Süs eşyası olarak da çok tercih edilen Mercan taşı, doğada kendiliğinden bulunan bir taştır. Özellikle rengi ve görünümüyle kişileri oldukça cezbeden Mercan taşının bilim adamları tarafından şifalı olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Doğada az şekilde bulunan Mercan taşının maddi değeri oldukça yüksektir. Bu nedenle dekoratif eşyaların, mücevherlerinde fiyatı oldukça yüksek tutulmaktadır.

Mercan Bilekliğin Faydaları Nelerdir?

Mercan taşı, çok sayıda hastalığa şifa olabildiği gibi özellikle sedef hastalığının da giderilmesine yardımcı olmaktadır. Gerek fiziksel gerekse Ruhsal olarak kişileri şifalandıran Mercan taşlı bileklik seçimi yaparak taşın şifalı etkisini her zaman yaşamınızda hissedebilirsiniz. Bu taşı sürekli olarak kullanmanız halinde rahatlıkla yaşamınızda oluşan olumsuz enerjileri olumluya çevirebilirsiniz.

Hayat ağacı olarak da bilinen Mercan taşının en yüksek rakamlı olan türü ve rengi kırmızı mercandır. Çok sayıda ruhsal sıkıntılara karşı şifalı olan Mercan taşı bu nedenle Alternatif Tıp’ta fazla kullanılır. Fakat taşın olumlu etkilerini görebilmek için mutlaka taştan oluşan bilekliği sürekli olarak teninizle temas etmesini sağlamalısınız.

Mercan Taşı Bileklik Modelleri

Mercan taşı bileklik modelleri taşın faydalarından yararlanmak isteyen kişiler açısından uygun bir seçim olacaktır. Gerek rengi ve gerekse görünümü ile bileğinize oldukça yakışacak olan bu aksesuarı sürekli olarak kolunuzda kullanmak size iyi hissettirecektir. Bu olumlu etkiyi yaşamınızda hissedince Mercan bilekliği hiç çıkarmak istemeyebilirsiniz. Zira kalp ve kök çakra üzerinde oluşan tıkanıkların açılmasını sağladığı içi yaşamınızda meydana gelen olumlu olaylara tanıklık edebilmeniz mümkündür.

Mercan bilekliklerin görünmeyen kısmında metal malzeme kullanılmamıştır. Ayrıca bileklik 8 milim olacak şekilde esnek misinayla tasarlanmıştır.

Mercan Taşı Bileklik Fiyatı

Mercan taşının tüm şifalı faydaları için mercan bileklik modellerini rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Mercan taşı bileklik fiyatı belirlenmesinde en önemli etken taşın kalitesi, sınıfı ve özellikleridir.