Ametist Taşı Tesbih

Ametist Taşı Tesbih

Ametist taşı bilindiği üzere doğada altılı kristaller şeklinde yer alır. Ametist taşı genel olarak çok farklı özelliklere ve faydalara sahip olmakla birlikte ayrıca estetik açıdan da mineral yoğunluk olarak ta değişim gösterebiliyor. Genel olarak ametist taşı tesbih türlerinde mor renkler hakimdir. Lakin gerek estetik görünümü gerekse zarif bir taş oluşu gibi niteliklerinden dolayı takı ve tesbih tasarımında sıklıkla kullanılır.

Ametist taşı tesbih modelleri hemen herkes tarafından beğenilmektedir. Hatta tesbih alışkanlığı olmayan kişilerin bile ilgisini üzerine çeken ametist taşı tesbih türleri kişileri negatif enerjilerden korur. Kullanıldığı ortamlarda pozitif etkinin oluşturulmasına yönelik bir enerji yayan Ametist taşı tesbihler, bu nedenle de tesbih koleksiyonerleri tarafından ilgi görmektedir.

Ametist Taşı Tesbih Kullanmanın Faydaları

Ametist taşı tesbih modelleri özellikle tesbih koleksiyonerleri tarafından yoğun ilgi görmektedir. Zira ametist taşı tesbihler, negatif elektrik yükü taşımaktadır. Bundan dolayı da kişilerin tesbih kullanım sırasında vücutlarında yer alan negatif enerjilerin temizlenmesinde yararlıdır. Kişinin beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlar ve akabinde kişinin beyin gücünün de yükselmesini sağlamaktadır.

Kalp ve damar hastalıklarına karşı da oldukça şifalı olduğu bilinen Ametist taşı, bu nedenle sık kullanılır. Dolayısıyla sizlerde kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı bir şifalı taş arıyorsanız ametist taşından üretilen tesbihleri kullanmanızda fayda vardır. Bu taş oldukça fazla koruyucu ve gücü yüksek olan bir taş türüdür. Bu nedenle de pozitif enerji veren ametist taşı, özellikle tesbih kullanmayı seven kişilerin tercih ettiği bir taş türüdür.

Ametist taşı tesbih aynı zamanda kişilerde alerji sorunlarının yok olmasını sağlar. Özellikle meditasyon anlamında da bu taştan yapılmış olan tesbihleri sürekli olarak yanınızda bulundurmanız pozitif bir ruh hali içinde olmanıza fayda sağlayacaktır.

Ametist Taşı Tesbih Fiyatları

Ametist tesbih modelleri ve fiyatları olarak bakıldığında şunları rahatlıkla söyleyebiliriz ki fiyat belirlenmesinde hedef alınan faktörler doğal taşın kalitesi ve özellikleri, tesbih yapımında kullanılacak olan taş miktarı, ve tesbih üretimde kullanılacak olan tüm malzemelerin kalitesi tesbih fiyatlarının belirlenmesinde oldukça önemlidir.