Güneş Taşı Hayat Ağacı

Güneş Taşı Hayat Ağacı

Taşın adı, üzerindeki pırıltılı reflekslere benzeyen güneş ışınlarını çağrıştırmaktadır. Güneş taşı değerli ve pozitif yükleyen doğal bir taştır. Güçlü güneş enerjisine sahiptir. Özgürlük, duygusallık, romantizm, cinsellik, bağımsızlık, iyi şans, diyet yapmada kolaylık, kişiye pozitif duygular yükler ve kendine özgüvenli olmasını sağlar.

Güneş taşı neşe ve ışık veren bir taştır. İlişki bağımlılığınızı ortadan kaldırır, kendinizi motive ederek canlı olmanızı sağlar. Cazibenizi arttırmak istiyorsanız, yanınızda güneş taşı eksik etmeyin. Bu taş auranızı, aşk arayan başka insanlar için çekici hale getirebilir.

Güneş Taşı Hayat Ağacı Özellikleri

Güneş taşı, kahverengiden turuncuya kadar değişebilen rengiyle göze çarpan bir taştır. Mineral grubundan olan feldispat çeşitleri arasında yer alır. Çeşitli kristal yapılarına sahip olan güneş taşı, kırılgan yapıda olduğu için işlemesi oldukça zordur. Güneş taşının sertlik derecesi 6-6.5 arasında değişmektedir.

Güneş taşı hayat ağacı, kimyasal bileşimi feldispatlar grubunda olan bir taştır ve genel olarak potasyum feldispat ve plajiyoklaz feldispatlardan oluşmaktadır. Maden çıkarma süreci oldukça zordur ve genellikle doğal olarak bulunur. En çok Hindistan, Madagaskar ve Kanada'da bulunmaktadır.

Güneş taşı hayat ağacı, enerji çalışmalarında kullanılan taşlardan biridir. Taşın enerjisi, stresi azaltma, özgüveni arttırma ve yaratıcılığı teşvik etme gibi etkilere sahiptir. Ayrıca güneş taşı, gece kâbuslarını ve endişeleri hafifletmede de yardımcı olabilir.

Güneş Taşının Kullanım Alanları

Güneş taşı, sağlık açısından pek çok yararı olduğu düşünülen bir taştır. Alternatif tıpta kullanımı oldukça yaygındır. Güneş taşı, ruhsal dengeyi sağladığına, stresi azalttığına ve zihni berraklaştırdığına inanılır. Ayrıca enerji merkezlerini dengeler ve iç huzuru artırır. Bunun yanı sıra güneş taşı, mücevher ve dekorasyon alanında da oldukça popülerdir. Özellikle kolye ve bilekliklerde kullanımı yaygındır.

Güneş Taşı Hayat Ağacı Fiyatları

Güneş taşı hayat ağacı, taşın boyutu ve işlenme yöntemi gibi faktörlere bağlı olarak değişen bir fiyat aralığına sahiptir.

Fiyatları etkileyen faktörler arasında taşın çıkarıldığı yer, emeğin değeri yer alır. Ayrıca, mücevher yapımı için kullanılan parçaların da fiyatı, taşın boyutuna göre artış gösterebilir.