Hematit Taşı Bileklik

Kök Çakra Uyaran, Hematit Taşı Bileklik

Hematit taşı içerik olarak çokça demir barındıran bir taş türüdür. Dolayısıyla elinize aldığınızda ağırlık olarak fazla olmakla beraber yere düştüğü zaman da kolaylıkla kırılabilen bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla kansızlık ve kanla ilgili farklı hastalıklarda oldukça şifalı bir taştır. Hematit taşı, opak bir yapısı olmakla beraber yarı saydam bir taştır. Kan taşı olarak ta bilinen Hematit taşı ayrıca bel soğukluğuna da karşı fayda gösterir.

Geçmiş dönemlerden günümüze bu taşın olumlu şifalarından yararlanmak için kişiler bu taştan yapılan aksesuarları üzerinde taşımışlardır. Ancak bu şekilde taşın olumlu etkileri daha kısa sürede görülebilir.

Hematit Taşı Bilekliğin Faydaları Nelerdir?

Hematit taşı kök çakrayı hareketlendiren ve bu çakrada oluşan tıkanıklıkların giderilmesinde etkilidir. Geçmiş dönemlerde özellikle tılsım alanlarında kullanılan Hematit taşından günümüzde de ritüel çalışmalarda faydalanılmaktadır. Ruhsal manada şifalarından tam olarak yararlanabilmek için mutlaka Hematit taşlı bileklik kullanmayı denemelisiniz. Hematit taşından yapılan bilekliğin faydalarını şu şekilde sıralayabilmemiz mümkündür.

  • Kan dolaşımını düzenler, kan hastalıklarının oluşmasını önler.
  • Gerginliği azaltarak kişiye canlılık ve enerji verir.
  • Kararsızlığın yok olmasını sağlar. Kararsız kişilerin taşıdır.
  • Bel soğukluğu hastalığına karşı şifalıdır.
  • Saçların daha sık, gür olmasını sağlar.

Hematit taşının bu denli olumlu faydaları bulunur. Hematit taşı özellikle bir olay karşısında net bir düşünce ve karar vermekte zorlanıldığı durumlarda etkilidir.

Hematit Taşı Bileklik Modelleri

Hematit taşı sertlik bakımından takı tasarımında az da olsa kullanılabilen bir taştır. Hematit taşı bileklik modelleri tercihinizi yaparak bu taşın olumlu etkilerini daha iyi hissedebilirsiniz. Hematit taşından oluşan takı tasarımlarını sürekli olarak üzerinizde taşırsanız kök çakranın uyarıldığını ve olumluya geçtiğini anlayacaksınız. Hematit taşı bir diğer adıyla kan taşı bileklik tasarımlarında genellikle 8 milim olacak şekilde esnek misina kullanılmıştır. Hematit taşı bilekliklerin bağlantı kısmımda kalitesiz metal malzeme kullanılmamıştır.

Hematit Taşı Bileklik Fiyatı

Hematit taşı bileklik fiyatı belirlenmesinde etken olan şey hiç kuşkusuz ki taşın kalitesidir. Ardından Hematit taşının değeri, özellikleri ve kullanım miktarı fiyat oluşmasında etkilidir.