Sedef Taşı Bileklik

İncilerin Annesi Sedef Taşı Bileklik

Organik kökeni olan Sedef taşı, İstiridye, midye gibi deniz canlılarının kabuk kısmını saran bir doğal taştır. Sedef taşı yanar döner gökkuşağını andıran renge sahiptir. Sedef taşı tam anlamıyla deniz canlılarının içinde olan, yetişen bir taş olması sebebiyle denize yakın bölgelerde sıklıkla bulunabilen bir taş türüdür. Gerek karada gerekse denizde bulunabilen Sedef taşı, daha çok süs eşyalarının yapımında ve takı tasarımlarında kullanılır.

Sert bir yapıya sahip olmayan sedef taşı ince narin ve çabuk kırılabilir. Bu nedenle iyi muhafaza edilmesi gereken organik bir taştır.

Sedef Taşı Bilekliğin Faydaları Nelerdir?

Sedef taşı sert bir yapıya sahip olmamakla birlikte ülkemizde en fazla sandık ve süs eşyası yapımında kullanılmaktadır. Lakin sedef taşının olumlu etkilerinden yararlanabilmek için sedef taşını sürekli olarak teninizde de taşıyabilirsiniz. Sedef taşlı bileklik tercih edebilir veya yine sedef taşından oluşan kolye, küpe veya dekoratif bir süs eşyasını yaşam alanlarınızda kullanabilirsiniz. Görselliği ile oldukça estetik bir görünümü olan sedef taşı bileklik kullanmanın faydaları:

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Fiziksel ve ruhsal büyüme, gelişme sağlar.
  • Hiper aktif çocuklar üzerinde olumlu etki gösterir.
  • Göz hastalıklarının şifalanmasında etkilidir.
  • Üreme sisteminde şifa gösterir, hamile kalınmasını hızlandırır.
  • Migren kaynaklı ağrıları giderir.
  • Zihin açıklığı ve şans verir.

Gerek fiziksel gerekse ruhsal anlamda birtakım hastalıklara karşı güçlü şifası olan bir taş türüdür.

Sedef Taşı Bileklik Modelleri

Sedef taşı, deri üzerinde oluşabilen rahatsızlıkların tedavisinde olumlu etkileri olan bir taştır. Sedef taşı bileklik modelleri kullanıcıların beğenisine göre tasarlanmaktadır. Bileklik modelleri arasında farklı taşlardan üretilen modellerde bulunmaktadır. Doğal taş bilekliklerin bağlantı kısmında metal aksam kullanılmamış olup, her kullanıcının bileğine uyum sağlayacak şekilde 8 milim kalın ve esnek bir misina ipi ile tasarlanmıştır. Dolayısıyla sedef taşından tasarlanan bileklik modellerini seçerken gönül rahatlığıyla seçim yapabilirsiniz.

Sedef Taşı Bileklik Fiyatı

Doğal taşlardan oluşan takı tasarımlarında kullanılan taşların kalitesine ve miktarına göre fiyat belirlenir. Sedef taşı bileklik fiyatı belirlenmesinde de bu etkenler dikkate alınır.