Akik Taşı Hayat Ağacı

Akik Taşı Hayat Ağacı

Akik taşı, magmatik ve metamorfik kayaların yüksek basınç altında milyonlarca yıl boyunca kristalleşmesi sonucu oluşan doğal bir taştır. Genellikle kahverengi, beyaz, sarı, yeşil, siyah ve kırmızı gibi renklere sahip olabilir. Akik taşı, doğal taşlardan en popüler olanlarından biridir ve birçok alanda kullanılır. Akik taşı, bazı şifalı uygulamalarda faydaları nedeniyle kullanılır.

Akik Taşı Hayat Ağacı Faydaları

Akik taşı hayat ağacı, vücudu ve zihni birçok açıdan olumlu etkiler. Stresi azaltarak zihinsel netliği artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve bedenin enerjisini dengeleyerek doğal bir iyileştirme sağlar. Ayrıca, sakinleştirici bir etkiye sahip olduğu için, zihinsel sağlığa fayda sağlar ve ruhsal dengenin korunmasına yardımcı olur. Bunların yanı sıra, akik taşı, insanın kendine olan güvenini artırır ve daha huzurlu bir yaşam sürmesine yardımcı olur. Akik Taşı, herkesin kullanabileceği bir üründür. siz de uyku düzeni için yatak odanızda ve huzurlu bir ortam  için salonunuzda bulundurun iş hayatınızdaki stresi gerginliği en aza indirgemek için akik taşını ofisinizde bulundurabilirsiniz.

Akik Taşı Nasıl Kullanımı

Akik taşı hem takı hem de dekorasyon alanında kullanımı oldukça yaygın olan bir doğal taştır. Takı sektöründe kullanılan akik taşı, madalyonlar, bileklikler, kolyeler ve küpeler gibi birçok farklı takıların yapımında kullanılır. Ayrıca dekorasyon alanında da kullanımı oldukça yaygındır. Masaüstleri, duvar panelleri, lambalar ve çeşitli dekoratif nesnelere dahil edilerek kullanılabilir. Meditasyon yaparken de kullanabileceğiniz akik taşı, zihinsel netliği arttırmaya yardımcı olabilir.

Akik Taşı Hayat Ağacı Bakımı Nasıl Yapılır?

Akik taşı hayat ağacı her şekilde arındırılabilir. Çok fazla uğraştırmadan çok hassas olmasından tek işlem arındırılmasına yetiyor.  akıp giden sularda biraz bekletilebilir. toprakla bir süre temas halinde olması arınmasına yardımcı olacaktır. tüm bunların yanı sıra kolayca temizlenmesi için güneş ışığı tütsü vb. de yetecektir.

Akik Taşı Hayat Ağacı Fiyatları

Akik taşı farklı boyut, kesim ve kalitelerde bulunabilen bir doğal taştır. Bu nedenle, fiyatları da oldukça çeşitlidir. Akik taşı boyut olarak ve işçilik olarak fiyatlarda değişiklik olabiliyor. Akik taşı ile ilgili tüm bilgileri sitemizden edinebilirsiniz.