Akik Taşı Kolye

Akik Taşı Kolye

Akik taşı kolyenin birçok faydası vardır. Akik taşı ruhsal rahatlama yakalamanızı sağlar. Negatif enerjiye karşı kişileri korur, stresi azaltır. Enerji verici özelliği bulunduğu için kişiler yanında taşıdığında daha enerjik hissedebilir. Akik taşı pek çok hastalık gibi cilt ile ilgi sorunlarınızı gidermek için de yardımcı olacaktır. Peygamber efendimiz takı olarak akiği yüzük olarak kullandığı söylenir. Eğer düşük tansiyonlu biri iseniz akik taşını kullanmanız sizin için zararlı olacaktır çünkü akik taşının tansiyon düşürme özelliği vardır. Dolayısıyla yüksek tansiyona sahip kişiler için doru taş akik taşı olacaktır. Kendini ifade etmekte zorlananlara iyi gelir. Taşıyan kişiyi tehlikelere karşı koruyucu etkisi vardır. Akik taşı kolyesi takanların nazardan korunduğu bilinir.

Akik Taşı Kolye Faydaları

Akik taşı kolyeleri, kişinin günlük yaşamında stresli ve zorlu durumlarla başa çıkmasına yardımcı olacak fiziksel ve zihinsel faydalar sağlar. Taşın sakinleştirici etkisi, stres hormonlarının seviyesini düşürerek sakinlik hissi hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda, zihinsel açıklığa da katkıda bulunarak düşüncelerinizi netleştirir. Duygusal dengeyi sağlar ve pozitif düşüncelerin artmasına neden olur. Vücudu ve zihni canlandıran bu taş, fiziksel ağrıları da hafifletir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Akik Taşının Kullanım Alanları

Akik taşı, takı yapımında sıklıkla kullanılan bir taş olduğundan, özellikle kolye yapımında popülerdir. Ayrıca, doğal taşlar arasında dekoratif amaçlarla kullanılan bir seçenek olarak da tercih edilir. Aynı zamanda, masaj taşı olarak da kullanılan Akik taşı, enerji kolyeleri yapımında da popülerdir. Masaj taşı olarak kullanıldığında, kas ağrılarını gidermek ve gevşetmek için kullanılabilir. Odun parlatma taşı olarak da kullanıldığı söylenir. Akik taşı, tarihi boyunca pek çok kültürde ve medeniyette kullanılmıştır ve halen alternatif tıp uygulamalarında da kullanılır.

Akik Taşı Kolye Fiyatları

Akik taşı kolyelerin fiyatları, aldığınız taşın işçiliğine, boyutuna ve şekline göre değişebilir. Fiyatlar ayrıca işçilik ve kullanılan diğer malzemelere göre de farklılık gösterebilir. Akik taşı sevdiklerinize ve kendinize alabileceğiniz en özel hediye olacaktır. Doğum günü, yıl dönümü vb. özel günlerde çevreniz için özel ve anlamlı bir hediye olacaktır. Akik taşı kolye ucu olarak da satın alınması mümkündür. Akik taşı kolye modelleri ve gerçek akik taşı kolyeler için sitemize bakabilirsiniz.