Amazonit Taşı Tesbih

Amazonit Taşı Tesbih

Amazonit taşı bilindiği üzere aşkın ve sevginin taşı olarak bilinir. Dolayısıyla da bu taştan yapılmış olan takı ve tesbih gibi aksesuarları kullanmak kişinin yaşamına aşkı ve sevgiyi çeker. Bu alanda sıkıntıları varsa sıkıntılı alanların önünün açılmasını ve blokajların çözülmesine destek olur. Amazonit taşı tesbih ise özellikle bu taşın faydalarından yararlanmak isteyen kişilerin tercih edeceği tesbih türüdür.

Amazonit taşı özellikleri ve yapısı gereği Amazon nehrini anımsatmaktadır. Bundan dolayı da taş adını bu nehirden almaktadır. Amazonit taşı tesbih ise özelliklerinin ve estetik görünümünün yanı sıra çok sayıda faydaları olması sebebiyle de tesbih olarak tercih görür.

Amazonit Taşı Tesbih Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Amazonit taşı tesbih faydaları şöyledir:

  • Amazonit taşı yatıştırıcı ve kişinin öz sezilerinin güçlendiren bir taş türüdür. Bu taştan oluşturulmuş tesbihlerde kişinin sezgilerini güçlendirir.
  • Amazonit taşı tesbih türü ile cesaretinizin arttığına şahit olabilirsiniz.
  • Bu taştan oluşturulmuş tesbih kullanılması aynı zamanda kişinin olumsuzluklar karşısında dengede kalmasını sağlar.
  • Nazar ve kötü enerjilere karşı koruyucu etkisi bulunur.

Tüm bu faydalarından yararlanmak için Amazonit tesbih kullanmalısınız.

Amazonit Taşı Tesbih Özellikleri

Amazonit taşı tesbih titiz bir çalışmayla gerçekleştirilir. Özenle seçilen gerçek Amazonit taşları ve özel bir ip kullanılarak hazırlanır. El emeği olan bir üründür. Özellikle iplerin birleşme kısmı metal paslanmaz malzeme kullanılarak yapılmış olup, arasında kalan düğümcük görünmemektedir. Amazonit taşı tesbih modellerinin yapımında genellikle silikon veyahut özel tasarım bir ip kullanılmaktadır.

Elbette tesbih modeli seçiminde kullanılacak olan ip türünü müşterilerin isteğine bırakılır. Amazonit taşından yapılmış olan tesbih modellerinde imame, püskül ve ayraç gibi metal aksesuarlar kullanılmaktadır. Bu metal malzemeler tesbih modellerinde uzun seneler sorunsuz kullanılacak şekilde paslanmaz malzemeden oluşturulmaktadır. Uzun yıllar ilk günkü parlaklığını muhafaza eder.

Amazonit Taşı Tesbih Fiyatları

Amazonit taşı tesbih fiyatları tesbih yapımında kullanılan malzemenin kalitesi, tesbihte kullanılan taş miktarı ve aynı zamanda Amazonit taşı özellikleri ve enerjisi gereği fiyat farklılıkları oluşturabiliyor. Dolayısıyla Amazonit taşından yapılan tesbih modelleri fiyatlarını detaylı araştırmalısınız.