Azurit Taşı Hayat Ağacı

Azurit taşı hayat ağacı

Azurit taşı, kendine has güzel bir renge sahiptir ve antik zamanlardan beri birçok kültürde hayat ağacı olarak kabul edilir. Bu taş aynı zamanda çeşitli fiziksel ve zihinsel faydaları nedeniyle oldukça popülerdir. Psikolojik sorunlarla mücadelede yardımcı olduğu bilinirken, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Azurit Taşı Hayat Ağacı Yararları

Azurit taşı, birçok kişi tarafından psikolojik sorunlara iyi gelen bir taş olarak kabul edilir. Özellikle stres, kaygı ve depresyon gibi durumlarda kullanıldığında olumlu etkileri görülebilir. Bunun yanı sıra, bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi de bilinmektedir. Azurit taşı ayrıca kan basıncını düzenler ve sindirim sistemini iyileştirir. Spiritüel enerjisi güçlü bir taştır. Gizli kalmış, keşfedilmemiş psişik yetenekleri güçlendirir. Sezgileri ve duru görü yeteneklerini geliştirir; ruhani rehberler ve astral boyutlarla bağlantı kurmaya yardım eder. iç benliğinizin doktoru iyileştirici güç olarak düşünülebilir. Güçlü bir zihin taşıdır. Kişinin rahatça ve özgürce iletişim kurabilmesini kolaylaştırır. Azurit taşı kişinin içinde yaşadığı korkuları emer kendi içine çeker insanların en derinlerinde yaşadığı kötü hisleri kişiden arındırır. Stres kabus ve kötü duyguları kişiden uzaklaştırır.

Azurit Taşının Kullanım Alanları

Azurit taşı hayat ağacı, hem estetik değerinin yüksek olması hem de zihinsel faydaları sebebiyle yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Takı, heykel ve dekoratif nesneler yapmak için kullanılır. Ayrıca, meditasyon ve yoga esnasında kullanılarak zihin açıklığı ve odaklanmaya yardımcı olur. Azurit taşı, kişinin iç huzurunu bulmasına yardımcı olduğu için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sebeple, birçok yoga ve meditasyon merkezinde kullanımı popülerdir. Günümüz koşullarında havanın kirliğinden muzdaribiz azurit taşı kişiye rahat temiz oksijen sağlar adeta yeniden canlanmış insan olmanızı sağlar. daha mutlu huzurlu olmanız için azurit taşını yanınızdan ayırmayın. Kemik ve kemik rahatsızlıkları içsel ve dışsal pek çok rahatsızlığa el atan azurit taşı yatak odası salon ve üzerinizde bazı aksesuarlar olarak taşıyıp kendinize iyilik yapabilirsiniz. 

Azurit Taşı Hayat Ağacı Fiyatları

Azurit taşı hayat ağacı olarak kabul edilen bir değerli taştır ve fiyatı, boyutuna göre değişkenlik gösterir. Nadirlik faktörleri de fiyatı etkilemektedir.