Kalsit Taşı Tesbih

Kalsit Taşı Tesbih

Doğal kalsit taşı tesbih üretiminde gerçek doğal kalsit taşı kullanılmakla birlikte yine birinci sınıf kalitede olan aparatlar ve özel iplere tesbih dizilmektedir. Tamamen el emeğiyle üretilen Kalsit taşı tesbih modellerinde tesbihlerin birleşme noktaları da kaliteli paslanmaz metal malzemeden gerçekleştirilir. Dolayısıyla tesbihlerin birleşme kısmında oluşan düğümcükler görülmez. Tesbih yapımında genel olarak müşterilerin mağdur olmaması adına geleneksel iplerle birlikte özel silikon esnek iplerde kullanılmaktadır.

 Kalsit taşı tesbih modellerinde genellikle geleneksel iplerle dizilmiş olan kalsit taşları daha hoş bir görünüm oluştursa da sağlamlığı ve uzun süre dayanıklılık sağlaması açısında silikon esnek misina ipleri de büyük talep görür. Elastik iplerin genel olarak tesbih yapımında tercih edilmesinin nedenleri arasında ilk olarak kişinin günlük ibadetlerini yerine getirirken hiçbir şekilde kopma ve dağılma olmaması konusunda dayanıklı oluşudur.

Kalsit Taşı Tesbih Kullanmanın Sağlayacağı Faydalar?

Kalsit tesbih kullanmanın kişilere sağlayacağı çok sayıda fayda bulunur. İşte o faydalar şöyledir:

  • Kalsit taşı tesbihleri kullanmak kişinin düşük olan bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Özellikle kanser hastaları açısından Kalsit taşı tesbihleri kullanmanın şifasını görebilirsiniz.
  • İnsan bedeninde yer alan kemik ve eklemlerin sağlıklı olmasına yardım eder.
  • Kalsit taşı yine kişinin bedeninde yer alan kalsiyum miktarının dengelenmesine destek olur ve diş sağlığı için de fayda sağlar.
  • Enerji yükseltir ve bitkinliği, mod düşüklüğünün önler.
  • Kalsit taşı tesbihler ayrıca Alzheimer gibi sinirsel hastalıkların oluşmamasına destek olur.
  • Uyurgezerliği önlemeye yardımcı olan bir taştır.

Kalsit taşından yapılmış olan tesbih modellerini tercih ederek bu şifalı özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Kalsit Taşı Tesbih Özellikleri

Kalsit taşı özellikleri arasında kalsiyum, oksijen, çinko, demir ve magnezyum minerali bulunur. Bundan dolayı da taşın bu şifasından yararlanmak için Kalsit taşı tesbih kullanmanız faydalı olacaktır. Kalsit taşının bir diğer özelliği de kişinin kapalı olan kalp çakrasını açar ve bu sayede kişi kendi öz benliğinin farkına varabilir. Kronik yorgunluğa ve migren gibi durumlara sebep olan taç çakra da bu şekilde harekete geçerek bu konularda oluşan sıkıntıların önünü açar.