Karnelyan Taşı Tesbih

Karnelyan Taşı Tesbih

Karnelyan taşı tesbih özellikleri gereği kabarcık şekilde sanki sudan aşınmış izlenimi yaratan taş boncuklardan oluşur. Kırmızı, pembe ve turuncu renklerini bünyesinde barındıran Karnelyan taşı, takı ve tesbih yapımında sıklıkla kullanılır. Karnelyan taşı özelliği gereği, kişiyi nerede olursa olsun yaşanılan anın gerçekliğiyle yüzleştirir ve kişiyi yaşanılan anın gerçekliğine bırakır. Bundan dolayı da karnelyan taşının mistik güçlerini yaşamak isteyen kişilerin tercih ettiği doğal taş tesbih türüdür.

Karnelyan taşı tesbihler düzenli şekilde kullanıldığında ve kişi eğer gün içinde ibadetlerini bu taştan yapılmış olan tesbihler ile yapıyorsa kişinin ölümle ilgili bir korkusu oluşmayacaktır. Geçmiş çağlarda kişiler ölüm korkusunu giderebilmek adına bu taştan şifa alırlardı. Günümüzde de kişiye cesaret aşılayarak var olan tüm korkularının aşılmasında kullanılır.

Karnelyan Taşı Tesbih Faydaları Nelerdir?

Karnelyan taşı tesbih modellerinin tercih edilmesiyle bu doğal taşın şu gibi faydalarından yararlanabilmeniz mümkündür.

  • Karnelyan taşı tesbihlerin kullanılması ile yaşamınızda olması gereken doğru seçimleri yapabilirsiniz.
  • Motivasyonun sağlanmasına yardımcı olur.
  • Kişinin yaşamında olan olumsuz olaylarda bakış açısını değiştirerek kendi benliğinin ve algılarının farkına varmasına yardımcı olur.
  • Hayalperest kişilerin kendi öz benliğinin farkında olmasını sağlarken aynı zamanda da gündelik yaşamla uyum içinde olmasını sağlar.
  • Zihinsel tembelliğinin oluşmamasını sağlar.
  • Kıskançlık, öfke ve birtakım ruhsal durumların yok edilmesinde etkili olabilir.

Karnelyan taşı tesbih türlerini seçerek ve bu tesbihler ile ibadetlerinizi gerçekleştirerek yaşamınızda olan birtakım pürüzlerin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Karnelyan Taşı Tesbih Özellikleri

Karnelyan taşından yapılmış olan tesbih modellerini kullanarak rahatlıkla kök çakranızı harekete geçirebilirsiniz. Kök çakranızda oluşan blokajların ve tıkanıklıkların açılması yaşamınızda birçok şeyin yerli yerine oturulmasına yardımcı olur. Kök çakra yaşam alanlarının iyileştirilmesinde önemli bir olgudur.

Karnelyan taşı tesbih özellikleri gereği farklı renklerde ki şifaları da farklılık gösterebiliyor. Pembe bir karnelyan taşı özellikle anne ve çocuk arasındaki ilişkiyi şifalandırırken, Kırmızı olan rengi ise enerji ve zindelik veriyor. Tembellikle mücadelede oldukça etkilidir. Karnelyan tesbih modelleri arasından gereksinim duyduğunuz alanlarınıza yönelik olan tesbih türünü seçerek kolaylıkla şifalanabilirsiniz.