Malakit Taşı Hayat Ağacı

Malakit Taşı Hayat Ağacı

Malakit Taşı Hayat Ağacı, özellikle eski Mısırlılar ve Yunanlar tarafından kutsal kabul edilen bir taştır. Malakit taşı, yüzyıllardan beri takılar, amuletler ve diğer dekoratif ürünler yapmak için kullanılmaktadır. Türkiye geneline bakıldızı zaman, malakit taşı yoğunlukla Karadeniz Bölgesi'nde yer alır. Kolay bulunan ve çok da tercih edilen malakit taşı insanın kendine olan saygısını arttırır. 

Malakit Taşı Hayat Ağacı Özellikleri

Malakit taşı, bakır oksitlerinin kristalleşmesinden oluşan bir taştır. Genellikle Kongo'da bulunan bu taş, hem yumuşak hem de kırılgan olduğundan, takı ve diğer dekoratif ürünler için titiz şekilde işlenir.

Malakit taşı sinüs, kalp, karaciğer ve böbrekler gibi organların sağlığını desteklediği bilinmektedir. Malakit taşı enerjiyi yükseltirken aynı zamanda sakinlik ve dinginlik de sağlayabilir. Malakit taşı negatifi kendi içinde depolayıp size daima huzurlu hissetmeniz için iyi enerji verir. Sürekli kullanım için fakat 30 günde bir arınması gerek.

Negatif enerjileri emer ve kişiye eğlence verir. Sezgileri kuvvetlendirir. Doku yenilenmesini sağlarken yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Yaratıcılığı yükseltir. Kırıkların iyileşmesine yardımcı olur. Elektromanyetik ve radyasyonu emer. Çakraları temizlerken onları aktifleştirir.

Malakit Taşının Kullanım Alanları

Malakit taşı, yüzyıllardır takı yapımında kullanılan bir taş olarak bilinir. Ayrıca, cerrahi aletlerin yapımında ve pigment üretiminde de kullanılan malakit taşı, alternatif tıp uygulamaları için de popülerdir. Malakit taşı kullanıcılara ruhsal ve duygusal denge sağlamaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Ayrıca, malakit taşı enerji amplifikatörü olarak kullanılmaktadır. Bu özellikleri ile malakit taşı hayat ağacı takıları ve diğer dekoratif ürünler için ideal bir malzemedir.

Malakit Taşı Hayat Ağacı Fiyatları

Malakit taşı hayat ağacı fiyatları, taşın çeşitli özelliklerine bağlıdır. Boyutuna, işlenme derecesine ve kaynak ülkeye göre değişen fiyatlar, büyük ölçüde ürünün hangi kullanım amacı için uygun olduğuna bağlıdır. Kendinize bir iyilik yapıp etrafınızdaki negatif enerjiyi atması ve kendi içinizde huzura ermeniz için mutlaka hayatınızın her alanında malakit taşı elde etmelisiniz. Daha fazla seçenek ve fikir için mutlaka sayfamızı incelemelisiniz ve size uygun diğer doğal taşlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.