Turkuaz Taşı Hayat Ağacı

Turkuaz Taşı Hayat Ağacı

Turkuaz taşı hayat ağacı sembolizmi ile sıkı bir ilişkisi olan özel bir taştır. Bu sembolizmde hayat ağacı, tüm yaşamın kaynağı olarak kabul edilir ve turkuaz taşı da bu anlamda hayat enerjisi ve canlılık sembolüdür. Nazara karşı etkilidir. Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır. Kaygıyı teskin eder.  

Turkuaz Taşı Hayat Ağacı Faydaları

Turkuaz taşı, birçok farklı açıdan insan sağlığına faydalıdır. Zihinsel açıdan sakinlik, dinginlik ve denge sağlaması yanı sıra strese karşı da etkilidir. Ayrıca fiziksel sağlığa da faydalıdır. Özellikle solunum yolu problemleri olan kişilere iyi gelir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda cilt problemlerine de iyi gelir ve cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Turkuaz taşı hayat ağacı, tansiyonu düzenleme konusunda da yardımcı olabilir. Ayrıca, doğurganlık ve hormonal denge konusunda da yardımcı olur.

Turkuaz Taşının Kullanım Alanları

Turkuaz taşı, takı, mücevherat, süs eşyaları ve dekorasyon malzemelerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Turkuaz taşı hayat ağacı, paha biçilemez güzellikte takı, küpe, kolye, bilezik ve yüzüklerde kullanılabilir. Bununla birlikte, turkuaz taşı özellikle Güneybatı Amerikan kültüründe oldukça popülerdir. Turkuaz takılar, gümüş ve altın takılarla birlikte kullanılarak, gösterişli bir görünüm sağlar. Bununla birlikte, turkuaz taşı, dekorasyon malzemelerinde de kullanılabilir. Ev dekorasyonu için turkuaz renkli aksesuarlar kullanılarak, evinize sıcak ve sevecen bir hava katılabilir. Eski zamanlarda süsleme taşı olarak kullanılırdı rengi ve enerjisiyle günümüzde çok sevilen taştır.

Turkuaz Taşı Hayat Ağacı Fiyatları

Taşı büyüklüğü ve işlenme şekli fiyatı belirleyen faktörler arasındadır. İşlenme şekline göre de fiyatlar değişebilir. Örneğin, kesilme şekline, cilalama veya boyama işlemine göre fiyat farklılıkları görülebilir.

Turkuaz taşının fiyatı, taşın büyüklüğüne, şekline ve berraklığına göre değişebilir.  Genellikle turkuaz taşı şeklinde satıldığı için fiyatları da bu şekilde belirlenir. Boyutları oldukça idealdir ve her yere sığar.  Akıl ve mantık gücünü geliştirir. Kaygılarımızı yenmemizi sağlar. Sindirim sistemine iyi gelir. Ayrıca turkuaz taşının kişiye zindelik verici etkileri de vardır. detaylı fikirler için sitemize bakıp kendinize uygun taşı seçebilirsiniz.