Zümrüt Taşı Hayat Ağacı

Zümrüt Taşı Hayat Ağacı

Zümrüt taşı, doğada nadir bulunan bir değerli taştır ve özellikle hayat ağacı figürleriyle ilişkilendirilir. İçeriğindeki zenginlik sayesinde harika bir renge sahiptir. Zümrüt taşının diğer taşlardan eşsiz güzellikte olması ve onun geçmişten günümüze insanların elinde ince detaylarla işlenmiş olması onun değerine değer katar pırlanta gibi değerli taşlardan sonra gelir zümrüt , sadece insan emeğiyle şekil verilmesinin sebebi ışığından bir şey kaybettirmemek olan zümrüt taşı aksesuar olarak güzelliğe güzellik katar.

Zümrüt Taşı Hayat Ağacı Çeşitleri

Zümrüt taşı hayat ağacı figürleri, farklı boyutlarda ve tasarımlarda bulunur. Bu figürlerin bazıları saf zümrüt taşından yapılırken, bazıları da zümrüt taşının yanı sıra diğer taşlarla da süslenir. Bazı hayat ağacı figürleri, tek bir zümrüt taşı kullanılarak yapılırken, bazıları ise birden fazla taş kullanılarak yapılır.

Sert bir taş olarak kabul edilir. Mohs sertlik derecesi: 7,5-8 Huzur ve mutluluk getirdiğine inanılır. Ortamdaki negatif enerjiyi hızlıca uzaklaştırabilir. Yetersizlik hissini giderir, özgüveni güçlendirir. Sadakatin ve bağlılığın sembolüdür. Bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunur. Stres ve kaygı seviyesini azaltır.  Yaşama bağlılığı ve şükrü destekler.

Zümrüt Taşının Kullanım Alanları

Zümrüt taşı, bugün birçok farklı alanda kullanılan bir taştır. Özellikle hayat ağacı figürleri olarak kullanıldığında, ev veya ofis dekorasyonu için popüler bir seçim haline gelirler. Ayrıca takı yapımında da sıklıkla kullanılır. El işi heykeller, biblolar ve süslemelerde de kullanımı yaygındır. Zümrüt taşı hayat ağacı figürleri, tıpkı zümrüt taşı takıları gibi oldukça özel bir hava yaratır ve özellikle doğa teması içeren dekorasyonlara uyum sağlar.

Zümrüt Taşı Hayat Ağacı Fiyatları

Zümrüt taşı hayat ağacı figürlerinin fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Kullanılan zümrüt taşının işçiliği, boyutu ve tasarımı fiyatı etkiler. Zümrüt taşının fiyatı, taşın büyüklüğüne, şekline ve berraklığına göre değişebilir. Genellikle zümrüt taşı şeklinde satıldığı için fiyatları da bu şekilde belirlenir. Boyutları oldukça idealdir ve her yere sığar. sevdiklerinize hem doğa enerjisiyle onlara iyi gelecek hem de değerli taşlardan olduğu için zümrüt taşı alabilirsiniz.