Zümrüt Taşı Tesbih

Zümrüt Taşı Tesbih

Zümrüt taşı çok eski çağlardan günümüze kadar özellikle rengi ve muhteşem görünümü nedeniyle takı sektöründe ve tesbih yapımında sıklıkla kullanılır. Özellikle muhteşem eşsiz yeşil tonlarına sahip olması nedeniyle geçmiş zamanlarda bu taşın yağmur yağmasına vesile olduğuna inanılırdı. Dolayısıyla bu taşın düzenli kullanıldığında yağmur, bereket ve bolluk enerjisi içerisine girileceği düşünülmektedir. Bundan dolayı da Zümrüt taşından yapılan tesbih modelleri ilgi görmektedir.

Zümrüt taşı tesbih türleri tesbih kullanmayı seven ve doğal taş tesbih koleksiyonuna özen gösteren kişiler tarafından zümrüt taşı tesbih modelleri ilgi görür. Ayrıca yaşamına huzur ve sadakati çekmek isteyen kişilerin Zümrüt taşı tesbih kullanmaları oldukça sağlıklı olacaktır. Zira Zümrüt taşı sadakatin ve aşkın taşı olarak kabul edilir.

Zümrüt Taşı Tesbih Kullanmanın Faydaları

Zümrüt taşı tesbih kullanmak gerek fiziksel gerekse ruhsal sıkıntıların yok olmasına büyük oranda şifa sağlamaktadır. Zümrüt taşından yapılan tesbihlerin faydalarını şöyle sıralayabiliriz.

  • Zümrüt taşından yapılmış olan tesbihlerin kullanılması aşk ve evlilik bağlarının güçlenmesini sağlar.
  • Kişinin tam olarak neşe, sevgi verir. Yaşama sevincinin artmasında şifa gösterir.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
  • Kalbi olumsuz enerjilerden koruyan bir taştır.
  • Sinirsel rahatsızlıkların oluşmamasını sağlar.

Tüm bu olumlu faydalarından dolayı zümrüt taşı tesbih kullanılması sağlıklı bir yaşam için gereklidir.

Zümrüt Taşı Tesbihlerin Özellikleri

Zümrüt taşı özellikleri ve yapısı gereği elmas görünümüne sahip ve aynı zamanda elmas kesimi gibi şekli olan bir taştır. Doğal bir taş olması nedeniyle ve ender bulunması nedeniyle de oldukça kıymetli olan bir taş türüdür. Tesbih kullanıyorsanız veyahut tesbih koleksiyonu yapmak gibi özel bir ilgi alanınız var ise mutlaka zümrüt taşı tesbih modellerinden birini koleksiyonunuza eklemelisiniz.

Zümrüt taşı tesbih modelleri yeşilin her tonundan oluşabilmektedir. Bu taştan yapılmış olan tesbihlerin boncuklarını parlatmanız halinde ilk günkü parlaklığına kavuşacaktır. Uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.

Zümrüt Taşı Tesbih Fiyatları

Zümrüt tesbih fiyatları belirlenmesinde ilk olarak doğal zümrüt taşının kalitesi ve taş miktarı önemlidir. Ayrıca tesbih üretiminde kullanılan diğer aparatların da kalitesi fiyatları etkiler.